شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۲

به صدا در آمدن زنگ خطر سلامتی در روزهای پایانی سال

خریدهای نوروزی

دکتر «عبدالرسول همتی» از افزایش ورودی بیماران به بیماستان های مرجع کووید ۱۹ خبر داد و از مردم خواست تا با مشارکت در رعایت پروتکل ها، به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از سهل انگاری و عادی انگاری در ایام پایانی سال، مانع شیوع کروناویروس شوند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست امروز ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا،  با هشدار نسبت به شلوغی های روزهای پایانی سال، این را به منزله خطری جدی برای افزایش زمینه های انتقال بیماری کووید ۱۹ دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» از افزایش ورودی بیماران به بیماستان های مرجع کووید ۱۹ خبر داد و از مردم خواست تا با مشارکت در رعایت پروتکل ها، به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از سهل انگاری و عادی انگاری در ایام پایانی سال، مانع شیوع کروناویروس شوند.

دکتر همتی همچنین از مردم خواست تا از مسافرت های غیر ضروری به شهرهای جنوبی و مناطق دارای وضعیت نارنجی و قرمز در کشور خودداری کنند.

روند انجام مرحله بعدی واکسیناسیون برای گروه های هدف، از دیگر محورهای این نشست بود که از سوی اعضای این ستاد بررسی شد

بررسی تعداد مبتلایان در شهرهای مختلف، علت های جان باختن مبتلایان، روند فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی، نحوه پذیرش بیماران در بیمارستان ها و وضعیت مبتلایان در بخش های عادی و ویژه کووید ۱۹، از دیگر محورهای مورد بررسی اعضای ستاد در نشست امروز بود.

دکتر «علیرضا میراحمدی زاده» رئیس کمیته علمی اپیدمیولوژی در دانشگاه نیز در این نشست به بیان گزارشی در رابطه با وضعیت کروناویروس در شهرستان های استان فارس پرداخت.

در ادامه این نشست دکتر «مجید اکبرزاده» مشاور معاونت درمان دانشگاه نیز با اشاره به افزایش موراد بستری بیماران مثبت قطعی و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های استان، گزارشی از وضعیت این بیماران در بخش های عادی و ویژه ارائه داد.

سایر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز گزارش آخرین اقدامات حوزه های مختلف دانشگاه در زمینه مقابله با کرونا را ارائه دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.