شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶

ویژه اساتید مشاور برگزار شد؛

اتمام برگزاری کارگاه‌های آموزشی مجازی اداره مشاوره و سلامت روان در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

عکس

اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در راستای کاهش آسیب ها و ارتقا سلامت روان دانشجویان، اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی مجازی ویژه اساتید مشاور نمود که این کارگاه ها با استقبال و حضور گسترده اساتید به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، جایگاه اساتید مشاور به دلیل تماس مستقیم با دانشجویان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و شناسایی زمینه های آسیب پذیری و عوامل غیرآموزشی موثر بر عملکرد تحصیلی و روانی دانشجویان از جمله مواردی است که به دلیل جایگاه اساتید مشاور در تعامل با دانشجویان حائز اهمیت می باشد. 

هم چنین اساتید به دلیل آنکه در تماس مستقیم با دانشجویان هستند، از موقعیت بی نظیری برای شناسایی و ارجاع دانشجویان نیازمند به مشاوره برخوردارند و ابراز علاقه و نگرانی اساتید نسبت به سرنوشت دانشجو عامل بسیار مهمی برای یاری رسانی به دانشجویی می باشد که در حال تلاش برای تثبیت مجدد تعادل هیجان خود بوده و حتی می تواند به ادامه تحصیل و بعضا ادامه زندگی فرد منجر شود. 

از همین رو اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان با توجه به اهمیت این موضوع، اقدام به برگزاری دو وبینار آموزشی "ویژه اساتید مشاور دانشگاه" نمود که اولین دوره این وبینار آموزشی با تدریس "دکتر شیرزادی فر"، عضو هیات علمی دانشگاه در ۱۸ اسفندماه ۹۹ و با موضوع «نشانه شناسی اختلالات روانی در دانشجویان» برگزار شد.

هم چنین "دکتر پرستو عباسپور"، رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان، مدرس دومین دوره از این وبینار آموزشی بود که به موضوع " تعامل موثر اساتید با محوریت انگیزه در دانشجویان و حفظ سلامت روان آنان در ترم مجازی" پرداخت.

گفتنی است این وبینارهای آموزشی با استقبال بی نظیر اساتید مشاور مواجه شد و در هر دو کارگاه آموزشی مجازی، قریب به چهل نفر از اساتید مشاور به صورت فعال حضور یافتند./ انتهای پیام

کد خبرنگار؛ ۰۵۱۰۱۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.