دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱

اداره مشاوره و سلامت روان

برگزاری وبینار آموزشی درمان اختلالات اضطرابی

برگزاری وبینار آموزشی درمان اختلالات اضطرابی

کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان از برگزاری وبینار آموزشی درمان اختلالات اضطرابی بصورت مجازی در دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد.

به گزارش مفدابابل، کارشناس اداره مشاوره و سلامت‌روان از برگزاری وبینار آموزشی درمان اختلالات اضطرابی بصورت مجازی در دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد. میرزاپور در خصوص  وبینار آموزشی درمان اختلالات اضطرابی گفت:  وبینار آموزشی درمان اختلالات اضطرابی در تاریخ های ۶ و ۱۲ اسفندماه ویژه دانشجویان دانشگاه برگزار شد.

وی همچنین افزود: اضطراب بخشی از یک زندگی نرمال است. زمانی می‌گوییم فرد دچار اختلال اضطرابی شده است که کنترل امور از دستش خارج شده باشد و دچار افت عملکرد در حوزه‌های مختلف زندگی شده باشد. افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی اغلب دچار نگرانی و ترس شدید، بیش از حد و مداوم درباره موقعیت‌های هر روز می‌باشند.

مدرس کارگاه در پایان به نشانه‌های اختلالات اضطرابی اشاره کرد و گفت: علائم و نشانه‌های رایج اضطراب عبارتند از: تنفس سریع ، تعریق،  احساس ضعف یا خستگی، بی‌خوابی، ناتوانی در کنترل اضطراب، اجتناب از مواردی که موجب اضطراب می‌شوند و در پایان در مورد  عدم تحمل بلاتکلیفی توضیح داده شد و بازسازی شناختی به همراه خطاهای شناختی و همچنین درمان مواجهه و جلوگیری از پاسخ برای درمان اختلال وسواس توضیح داده شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.