شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۰

شهر بهار نارنج ها، نارنجی شد

دکتر لطفی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به اعلام وضعیت نارنجی برای شیراز و پنج شهرستان دیگر استان گفت: در حال حاضر هیچ شهری در استان وضعیت عادی ندارد و لازم است در شرایط کنونی، امسال روز طبیعت را در خانه، به دور از مهمانی های خانوادگی و مکان های شلوغ سپری کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به اعلام وضعیت نارنجی برای شیراز و پنج شهرستان دیگر استان گفت: در حال حاضر هیچ شهری در استان وضعیت عادی ندارد و لازم است در شرایط کنونی، باز هم به دور از مهمانی های خانوادگی و مکان های شلوغ سپری کنیم.

به گزارش مفدا شیراز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در گفت و گو با صدا و سیمای مرکز فارس با اعلام این تغییر وضعیت شهرها در استان افزود: هم اکنون سه شهرستان داراب، زرین دشت و ارسنجان در وضعیت قرمز، شهرهای شیراز، مرودشت، سپیدان، کازرون، ممسنی و جهرم در وضعیت نارنجی و دیگر شهرها نیز در وضعیت زرد هستند.

او با اعلام هشدار نسبت به وضعیت کنونی و بالا رفتن آمار ابتلا و موارد بستری در بیمارستان های استان گفت: هم اکنون بیش از ۸۰۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۳۵ بیمار نیز با وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر لطفی از افزایش ۵۰ درصدی پذیرش بیماران در بیمارستان های مرجع کووید ۱۹ طی روزهای اخیر خبر داد و اظهار کرد: موج چهارم بیماری نیز مانند موج های پیشین است؛ با این تفاوت که اکنون با گونه های جدید بیماری، مانند گونه انگلیسی نیز مواجهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: ظرفیت بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) متاسفانه تکمیل شده و بیمارستان شهید دکتر فقیهی نیز دارای چنین شرایطی است که در همین راستا بار دیگر بخش هایی از بیمارستان شهید دکتر چمران را به ظرفیت تخت های کووید ۱۹ افزوده ایم و در حال آماده سازی دوباره بیمارستان پشتیبان نیز هستیم؛ به بیمارستان های قطب شهرستان ها برای آمادگی فراخوان شده اند و به بیمارستان های خصوصی و خیریه شیراز نیز اعلام آمادگی شده است.

او با اشاره به وضعیت رنگبندی شهرهای استان و خطری که برای سلامت عمومی وجود دارد تاکید کرد: به دلیل وضعیت کنونی، حضور در مکان های شلوغ و پارک ها ممنوع است و علاوه بر هماهنگی های انجام شده با استاندار فارس و نیروهای انتظامی، از مردم می خواهیم ضمن حضور در منزل، از شرکت در دورهمی های خانوادگی و یا حضور در پارک ها و مکان های شلوغ خودداری کنند تا بتوانیم بحران کنونی را پشت سر بگذاریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.