شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵

کار خوب دانشجویی:

دانشجویان کانون هلال احمر به یاری زلزله زدگان "سی سخت" شتافتند

کانون هلال احمر

در طی مدت یک هفته برپایی این ایستگاه موقت، کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه موفق شد تا مقادیری اقلام ضروری مانند پتو، مواد غذایی خشک، اقلام بهداشت شخصی، داروهای پر کاربرد و مبلغ ۱۰ میلیون ریال وجه نقد را به نفع این هموطنان زلزله زده جمع آوری نماید.

دانشجویان فعال در کانون فرهنگی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز، طی فعالیت یک هفته ای، موفق به جمع آوری اقلام کمکی برای مردم زلزله زده شهرستان "سی سخت" شدند.

بنابه گزارش مفدا شیراز، دانشجویان فعال در کانون فرهنگی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز با برپایی یک چادر صحرایی در ورودی ساختمان مرکزی این دانشگاه موفق به جمع آوری و تهیه اقلام ضروری و مورد نیاز منطقه زلزله زده "سی سخت" در استان کهگلویه و بویراحمد نمودند.

دبیر کانون فرهنگی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز درباره این خبر گفت: کانون فرهنگی هلال احمر با توجه به وظیفه ذاتی خود، تلاش دارد تا در شرایط اضطراری و در مواقع ویژه نقش موثری را در امدادرسانی به هموطنان نیازمند ایفاء نماید.

زهرا تقی پور توضیح داد: اعضاء فعال این کانون دانشجویی، با برپا نمودن یک چادر در محل درب ورودی ساختمان مرکزی دانشگاه و نیز ارائه اطلاعات لازم به کارکنان و مراجعین، اقدام به جمع آوری اقلام مورد نیاز و ضروری برای اهالی این شهر زلزله زده نمودند.

او ادامه داد: در طی مدت یک هفته برپایی این ایستگاه موقت، کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه موفق شد تا مقادیری اقلام ضروری مانند پتو، مواد غذایی خشک، اقلام بهداشت شخصی، داروهای پر کاربرد و مبلغ ۱۰ میلیون ریال وجه نقد را به نفع این هموطنان زلزله زده جمع آوری نماید.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: از آنجا که حفظ کرامت انسانی این هموطنان از اولویت های اصلی کانون هلال احمر به شمار می رود، تلاش شد تا فقط اقلام نو و استفاده نشده جمع آوری گردد.

تقی پور از ارسال این کمک ها توسط جمعیت هلال احمر استان فارس به شهرستان "سی سخت" خبر داد.

شهر "سی سخت" در ۳۵ کیلومتری شهرستان یاسوج، در اولین ساعات صبح بسیار سرد ۲۹ بهمن ماه ۹۹ به شدت لرزید و خانه های بسیاری در این زمین لرزه به کلی ویران و یا بصورت جدی آسیب دید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.