دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۲

هفتمین سمینار ملی و اولین وبینار بین‌المللی ژنتیک پزشکی برگزار می‌شود

هفتمین سمینار ملی و اولین  وبینار بین‌المللی ژنتیک پزشکی برگزار می‌شود

استادیار و متخصص ژنتیک دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی کردستان از برگزاری هفتمین سمینار ملی و اولین سمینار، وبینار بین‌المللی ژنتیک پزشکی( تشخیصی، تحقیقی) در سنندج خبر داد.

دکتر فریدون عبدالملکی اظهار کرد: هفتمین سمینار ملی و اولین سمینار، وبینار بین‌المللی ژنتیک پزشکی ( تشخیصی - تحقیقی) به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در روزهای ۱۹ و ۲۰ فروردین سال جاری در سنندج  برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این سمینار بستری را فراهم ساخت تا بتوانیم از حضور و تجارب افراد با سابقه، توانمند و اساتید از دیگر کشورها بهره‌مند شویم، افزود: در سمینار هفتم سخنرانی‌های ویژه ای را با حضور اساتیدی از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، انگلیس و آلمان و... خواهیم داشت و همچنین از حضور همکاران و اساتید ایرانی فعال و توانمند در حوزه بالینی و آزمایشگاهی ژنتیک پزشکی به حول و قوه الهی بهره خواهیم برد.

به گفته این متخصص ژنتیک پزشکی،  تبادل علمی، انتقال تجربیات علمی و کاربردی در حوزه تشخیصی ژنتیک پزشکی در چهار حیطه سیتو ژنومیک ژنتیک مولکلولی، ژنتیک بالینی، ویرایش ژنی و مداخلات ژنتیکی در قالب  معرفی موردی و مطالعات و تجربیات گسترده‌تر از جمله اهداف این سمینار است.

دکتر عبدالملکی گروه‌های هدف شرکت کننده در این سمینار را مسئولین آزمایشگاه‌های تشخیص ژنتیک پزشکی، پزشکان متخصص ژنتیک کودکان، نورولوژی زنان و زایمان، پریناتولوژی و داخلی، دانشجویان، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی اعضای هیئت علمی دکترای ژنتیک مولکولی وزارت علوم نام برد.

وی تصریح کرد: به منظور آشنایی بیشتر همکاران با جوانب پزشکی قانونی در حوزه ژنتیک نیز سخنرانی و تبادل نظری تدارک دیده شده است که با حضور کارشناسان با تجربه این حوزه در سازمان پزشکی قانونی کشور در قالب سخنرانی و بحث در پنل برگزار خواهد شد.

گفتنی است، هفتمین سمینار ملی و اولین سمینار، وبینار بین‌المللی ژنتیک پزشکی در روزهای پنج‌شنبه ۱۹ فروردین ماه سال جاری از ساعت ۱۳ الی ۱۷ و جمعه ۲۰ فروردین ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۴ در دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.