دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱

کانون دانشجویی هنرهای تجسمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار کرد؛

لایو اینستاگرام با موضوع "رسالت هنر خوشنویسی در تعالی اندیشه"

لایو کانون هنرهای تجسمی مشهد

لایو اینستاگرام با موضوع (رسالت هنر خوشنویسی در تعالی اندیشه) و با حضور استاد بین المللی خط معلی ، مهندس محمد مهدی بحرینی برگزار شد و درباره اصول خوش نوشتن و خاستگاه باطنی این هنر برای شرکت کنندگان توضیحاتی داده شد.

به گزارش مفدا مشهد، به همت کانون دانشجویی هنرهای تجسمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، اولین نشست از سلسله جلسات نشست های تخصصی در فضای مجازی و در پلتفرم اینستاگرام و صفحه کانون هنرهای تجسمی برگزار شد.

در این لایو اینستاگرامی که با موضوع (رسالت هنر خوشنویسی در تعالی اندیشه) و با حضور استاد بین المللی خط معلی ، مهندس محمد مهدی بحرینی برگزار شد ، دقایقی درباره اصول خوش نوشتن و خاستگاه باطنی این هنر برای شرکت کنندگان توضیحاتی داده شد.

بحرینی در باب ارتباط وجودی یک کاتب خوش نویس گفت : هر خوشنویسی که خط می نویسد مانوس با یک وادی بلند مرتبه است .خوشنویسی منسوب به حضرت علی علیه السلام می باشد . چرا که اصول خوش نگاشتن از زبان این بزرگوار ذکر شده است و ایشان افراد را به زیبا نویسی تشویق کرده اند .

هنر خوش نوشتن به معنای زیبایی در عرصه کتابت و توجه به معانی باطنی هر حرف و تاثیری است که حروف بر باطن انسان و جهان می گذارند.

بحرینی افزود: در عرصه کتابت ما از اجمال به سمت تکثیر می رویم و از جان کاتب، حقایق لباس کثرت می پوشند. این حروف در ابتدا در جان کاتب گشودگی می‌یابند و بعد برلوح نقش می بندند .

وی تصریح کرد: تهذیب استاد و کسی که سرمشق می‌دهد تاثیر زیادی بر رشد کاتب و شاگرد دارد، با وجود اینکه خود حروف نیز تاثیر خود را می‌گذارند.

گفتنی است این جلسه به مدت ۱۲۰ دقیقه به طول انجامید و با استقبال مخاطبان و هنرمندان عرصه خوش نویسی روبرو شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.