دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶

برگزاری کارگاه آموزش نیروی انسانی متقاعدسازی

متقاعد سازی

در این کارگاه که در تاریخ 25 اسفند با حضور اعضای هیئت علمی و کارکنان مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان برگزار شد، دکتر جهانگیر درباره اصول متقاعد سازی و نحوه بکارگیری آن در این مرکز برای ارتقاء کیفیت ارائه خدمات به دانشجویان و همکاران وارستگان مطالبی را ارائه داد.

روانشناسی متقاعدسازی بیان میکند 7 اصل به صورت غریزی در هر انسانی وجود دارند و از آنها بسیار در متقاعدسازی افراد (و گاهی سوءاستفاده) استفاده می‌شود. این روش به هیچ‌وجه افراد را از استفاده از این 7 اصل منع نکرده است. بلکه معتقد است که همه باید با این تکنیک‌ها آشنا شوند تا از بی‌اخلاقی هایی که می‌خواهند به این روش‌ها از آنها سوء استفاده کنند، دوری شود.

دکتر جهانگیر در این کارگاه به آموزش متقاعدسازی به عنوان یکی از مهم ترین مهارت هایی که امروزه در زندگی اجتماعی بسیار مورد نیاز است، پرداخت. اهمیت این مهارت از این جهت است که افراد تا زمانی که نسبت به چیزی قانع نشوند، خود را ملزم به اجرای آن نمی دانند.دکتر جهانگیر درباره اصل تایید اجتماعی، عمل متقابل، اصل علاقمندی، اصل قدرت و اعتبار، تعهد و یکپارچگی را بیان کرد و با اعضای هیئت علمی و همکاران درباره اینکه چگونگی بکارگیری از این روش ها  در جذب دانشجویان و همچنین دعوت دانشجویان برای همکاری در امورفرهنگی، پژوهشی و ... به تبادل نظر پرداختند و هر یک از حاضران در جلسه نمونه هایی از کاربرد موفق این روش ها برای ترغیب و تشویق دانشجویان و همکاران و حتی خانواده خود ارائه دادند.