سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰

مسؤول کارگاه‌های اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد:

رشد ۳ برابری کارگاه‌های روانشناختی در سالی که گذشت

خانم مرادی

مسؤول کارگاه‌های اداره مشاوره و سلامت روان، از رشد بیش از سه برابری کارگاه‌های آموزشی روانشناختی زمستانه اداره مشاوره و سلات روان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نسبت به فصل پاییز خبر داد.

به گزارش مفدا مشهد، به بهانه سالروز جهانی سلامت،خبرنگار مفدا مشهد طی مصاحبه ای با فاطمه مرادی، مسئول کارگاه های اداره مشاوره و سلامت روان، از رشد بیش از سه برابری کارگاه های آموزشی روانشناختی زمستانه اداره مشاوره و سلات روان نسبت به کارگاه های فصل پاییز خبر داد. فاطمه مرادی کارشناس مسئول کارگاه های آموزشی روانشناختی اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه ، طی مصاحبه ای به سوالات خبرنگار مفدا مشهد در خصوص کیفیت و کمیت این کارگاه ها پاسخ داد.

خبرنگار مفدا: شرایط روانشناختی امروزه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

فاطمه مرادی: امروزه علی رغم ایجاد تغییرات عمیق فرهنگی و تغییر در شیوه های زندگی، بسیاری از افراد در رویارویی با مسائل زندگی، نیازمند ارتقاء توانمندی های لازم و اساسی خود هستند تا بتوانند در برابر مسایل و مشکلات زندگی روزمره ،بهترین عملکرد ممکن را داشته باشند و در نتیجه به ارتقاء سطح کیفیت زندگی خود و اطرافیانشان کمک کنند .

خبرنگار مفدا: آیا آموزش‌های مهارت های روانشناختی و مهارت‌های زندگی به ارتقاء سلامت کمک می‌کند؟ 

فاطمه مرادی: آموزش های مهارت های روانشناختی و مهارتهای  زندگی، مهارت هایی هستند که برای افزایش توانایی های روانی – اجتماعی افراد آموزش داده می شوند و فرد را قادر می سازند که به طورموثر با مقتضیات و کشمکش های زندگی رو به رو شود . آموزش های مهارت های روانشناختی و مهارتهای  زندگی، مهارت هایی هستند که برای افزایش توانایی های روانی – اجتماعی افراد آموزش داده می شوند و فرد را قادر می سازند که به طورموثر با مقتضیات و کشمکش های زندگی رو به رو شود .به عبارت بهتر این مهارت‌ ها مجموعه ‌ای از توانایی‌ ها هستند که سبب سازگاری ما با محیط و شکل‌گیری رفتارهای مثبت می گردند و ما را قادر می ‌سازند که نقش مناسب خود را در جامعه به خوبی ایفا نموده و بدون اینکه به خود یا به دیگران آسیب برسانیم،  با خواسته‌ها و انتظارات و مسائل و مشکلات روزانه بویژه در روابط خود با دیگران به شکل موثرتری روبرو شویم.

خبرنگار مفدا: شرایط کرونا بر روند آموزش‌های روانشناختی تاثیری گذاشته است؟

فاطمه مرادی: با توجه به مجازی شدن آموزش در دانشگاه ها بخاطر بیماری کرونا ، کارگاه های اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه نیز با پیگیری های لازم  و دریافت لینک جداگاه از واحد اموزش مجازی دانشگاه بصورت انلاین برگزار گردید .  آذر ماه سال ۱۳۹۹ ولین کارگاه های اداره مشاوره بصورت مجازی برگزار گردید که با  استقبال بسیار خوب دانشجویان همراه بود .

خبرنگار مفدا: میزان مشارکت دانشجویان در این کارگاه‌ها به چه شکلی بوده است؟ و شامل چه حوزه‌هایی می‌شود؟

فاطمه مرادی: این کارگاه ها با موضوعات متنوع و مورد نیاز دانشجویان  در فصل پاییز با مشارکت و حضور ۵۱۱ نفراز دانشجویان بصورت آنلاین اجرا شد و در فصل زمستان کارگاه ها با استقبال بی نظیر ۱۶۴۱ نفر از دانشجویان همراه شد که این امر نتیجه تلاش و پیگیری های روانشناسان  اداره مشاوره و سلامت روان در دانشکده ها  و روسای ادارات آموزشی دانشکده ها می باشد .موضوعات کارگاه های مذکور شامل  سه حوزه : ارتقاء سلامت روان از قبیل خودشناسی ، اگاهی از تله ها زندگی ، مدیریت هیجانات منفی ، روشهای افزایش شادکامی  و  ...... ، مهارتهای تحصیلی و مباحث مربوط به بحث اعتیاد بود.

موضوعات کارگاه های مذکور شامل  سه حوزه : ارتقاء سلامت روان از قبیل خودشناسی ، اگاهی از تله ها زندگی ، مدیریت هیجانات منفی ، روشهای افزایش شادکامی  و  ...... ، مهارتهای تحصیلی و مباحث مربوط به بحث اعتیاد بود.

خبرنگار مفدا: چنانچه در آخر مطلبی دارید، بفرمایید:

فاطمه مرادی: امیدوارم همه دانشجویان و خانواده هایشان سالم و سلامت باشند و همچنین موضوعات کارگاه های روانشناختی  فصل بهار این اداره ،  طی چند روز آتی به استحضار دانشجویان خواهد رسید.

خبرنگار: حمید دهقانیان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.