چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸

برگزاری اردوی جهادی غربالگری هپاتیت ویژه دانشجویان علوم پزشکی همدان

اردوی جهادی غربالگری هپاتیت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان

به همت کانون سلامت و با همکاری دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان اردوی جهادی غربالگری هپاتیت ویژه دانشجویان حاضر در دوره‌های بالینی برگزار شد.

مبین فقیه سلیمانی نایب دبیر کانون سلامت و دبیر اجرایی این طرح در گفتگو با مفدا همدان با اعلام این خبر اظهار داشت: هدف از طرح غربالگری دانشجویان علوم پزشکی که شامل دانشجویان پزشکی کارآموز و کارورز و دانشجویان دندانپزشکی ترم های ۶ به بعد که وارد دوره بالین شده در حوزه هپاتیت برای کنترل خطر ورود دانشجویان مستعد این بیماری بود.

وی در ادامه افزود: دورنمای ما از این طرح، کنترل و ارجاع دانشجویان مستعد و مثبت از لحاظ تست هپاتیت بود چرا که افراد مثبت از لحاظ سیستم ایمنی تضعیف شده و نهایتا در معرض خطر نسبت به ویروس کووید ۱۹ قرار دارند.

فقیه سلیمانی همچنین بیان داشت: در این اردوی جهادی از ۲۸۴ دانشجوی علوم پزشکی تست گرفته شده و غربالگری شدند و افراد در معرض خطر و مثبت جهت انجام فعالیت های تکمیلی و حمایتی ارجاع داده شدند.

وی از برنامه های غربالگری تحت عنوان اردوی جهادی در کانون سلامت دانشگاه خبر داد و ابراز امیدواری کرد: پیرو اعلام نظر دبیر کانون سلامت (فردین رحیمی) در جلسه با دکتر زائری لطف مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت پیرامون فعالیت های هدفمند اردوهای جهادی وزارت بهداشت با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان و اتاق ایده این کانون، اقدامات مناسب و مفیدی در حوزه اردوی جهادی در آینده اتفاق خواهد افتاد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.