چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۳

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

دانشگاه علوم پزشکی کرمان در کشف، پشتیبانی، مانع زدایی و هدایت استعدادها جزء دانشگاه‌های موفق کشور بوده است

دانشگاه علوم پزشکی کرمان در کشف و پشتیبانی، مانع زدایی و هدایت استعدادها جز موفق بوده است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، کسب رتبه سوم در مرحله ثبت آثار یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ را محصول تلاش‌های مجموعه دانشگاه در زمینه کشف و هدایت استعدادها دانست و از تلاش‌های دبیرخانه و دانشجویان دانشگاه تجلیل کرد.

به گزارش مفدا کرمان، علی رغم شرایط دشوار دانشگاه هابرای آماده سازی دانشجویان جهت شرکت در این رویداد، دانشگاه علوم پزشکی کرمان جز دانشگاه های موفق در این حوزه بوده است. کسب رتبه سوم تعداد آثار ثبت شده اتفاقی شایان توجه است. به همین بهانه پای صحبت های دکتر بارونی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نشستیم و جزییات این موفقیت را جویا شدیم.

بارونی گفت: پاندمی کرونا با همه دشواری هایی که ایجاد کرد، استفاده از ظرفیت های تازه را به ما یادآوری کرد. کوشیدم از ظرفیت فضای مجازی استفاده حداکثری را ببریم و ر این حوزه جز دانشگاه های پرکار کشور بودیم.

تلاش می کنیم با توجه به عدم حضور دانشجویان در دانشگاه به قطب تولید محتوا در کشور تبدیل شویم و دانشجویان در این حوزه مبتلا به حسرت عدم حضور در دانشگاه نباشند. در این حوزه تجربیات موفقی نظیر برنامه روز دانشجو و ویژه برنامه سالگرد سردار سلیمانی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان وجود دارد.

وی افزود: خوشحالیم که در سال سختی که گذشت جز دانشگاه های با مشارکت بالا در ثبت اثر بوده ایم. این مشارکت حاکی از دغدغه مندی فرهنگی‌ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان است. دغدغه مندی با ارزشی که به کشف، پشتیبانی، رفع موانع و هدایت نیاز داشت. از سال های گذشته تلاش کردیم که در ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود فرآیند های استعدادیابی را مستقر کنیم، اتفاقی که منجر به کشف استعدادهای تازه فرهنگی و هنری شد. استعدادهایی که با هدایت  و پشتیبانی آن ها امروز شاهد خروجی آن در مرحله ثبت اثر هستیم و بی تردید با وجود این نسل در سال های پیش رو دانشگاه ما درخشان تر و موثر تر از گذشته در رویدادهای فرهنگی و هنری حضور خواهد داشت.

 بارونی در پایان تاکید کرد:سواد رسانه ای و ترویج فرهنگ سلامت اهداف مهمی هستند که در مسیر نهادینه کردن هر بیشتر آن ها در شخصیت علمی دانشجویان دانشگاه عزم راسخ داریم. تلاش کرده ایم با حضور نیروهای جوان و متخصص تعامل حرفه ای تری با دانشجویان برقرار کنیم، در این حوزه از توان فرهنگی و تخصصی فرهیختگان بومی نیز بهره برده ایم. کرونا به ما یادآوری کرد که سلامت یک مفهوم بین بخشی است و برای استقرار فرهنگ سلامت باید از خانه های خودمان شروع کنیم و بی تردید یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ بستر مناسبی برای  محقق کردن پتانسیل های بالقوه است.

به این ترتیب یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، که مسیر دشواری را آغاز کرده است به پایان مرحله ثبت اثر خود رسید. مسیری که با آغاز همه گیری کرونا برنامه ریزی برای برگزاری این رویداد را دچار چالش کرد و پس از آنکه عزم دبیرخانه مرکزی به برگزاری قرار گرفت تغییر رنگ پیوسته شهر ها حتی پس از مرحله ثبت اثر ابهامات بسیاری را بر ای شیوه برگزاری پیش روی آن گذاشته است. از انصاف که نگذریم جشنواره سیمرغ جز آن دسته رویدادهایی است که در زمینه کشف و هدایت استعداد های موفق عملکرده است و طبعا هر گونه خللی در برگزاری آن آسیب فرهنگی بزرگی محسوب می شود.

انتهای پیام/صادق امیری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.