جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۲

معاون نهاد رهبری در دانشگاهها خبر داد:

طرح مجلس برای اختصاص بخشی از ظرفیت دانشگاه‌ها به خوابگاه‌های متاهلی

خوابگاه های متأهلی

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها گفت: مجلس دانشگاه ها را از سال جاری مکلف کرده است که چند درصد از ظرفیت خوابگاهی خود را به متاهلان اختصاص دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام علی تقوی با اشاره به سایت همرسان که در راستای گسترش ازدواج دانشجویی طراحی و به صورت پایلوت آغاز به کار کرده است، گفت: این سایت به صورت پایلوت در حال اجراست و حتماً اتفاقات خوبی رخ خواهد داد. بنابراین نهاد نیز متولی بخشی از حوزه فرهنگی است و شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشران‌هایی را به نهاد واگذار کرده مانند بحث ازدواج که تلاش می‌کنیم که مانند ازدواج دانشجویی حداکثر بهره وری را در این بخش داشته باشیم و نتایج خوبی را بتوانیم ببینیم. اقدامات خوبی آغاز شده و یقین دارم که به نتایج خوبی هم می‌رسیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر اعضای کمیسیون فرهنگی با طرح‌هایی که ارائه داده‌اند، باعث می‌شود که اتفاقات بسیار خوبی در قانون گذاری این حوزه بیفتد. مجلس دانشگاه‌ها را مکلف کرده که از سال جاری، باید چند درصد از ظرفیت خوابگاهی خود را به متأهلین اختصاص دهد و این یک تکلیف است، با اجرایی شدن این قانون دیگر دانشگاهی نمی‌تواند بگوید که من نمی‌خواهم خوابگاه متاهلی داشته باشم، چون قانون تکلیف کرده باید بخشی از ظرفیت خوابگاهی را برای دانشجویان متأهل در نظر بگیرند.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: قوانین آموزشی تدوین شده در دانشگاه‌ها هم مشکل دارد و باید اصلاح شود، اینکه اجازه دهد اگر دانشجویی متأهل شد اجازه انتقال به شهر خودش را بدهند تا دانشجو بتواند از امکانات خودش استفاده کند. طی جلسه‌ای که با کمیسیون فرهنگی مجلس داشتیم برخی از این قوانین مطرح شده را مرور کردیم که اگر اجرا شود بسیار تأثیرگذار خواهد بود. پس مشکل اصلی در بحث ازدواج دانشجویی و خوابگاه‌ها قانون است که باید در این حوزه قانون گذاری اتفاق بیفتد. همچنین در دانشگاه‌ها باید اراده جدی برای این کار باشد.

به گزارش مهر، وی ادامه داد: باید همه دستگاه‌ها به کمک بیایند چرا که اقدام بسیار بزرگی است، کار کوچکی نیست که یک نهاد و یا سازمان بتواند این مشکل را حل کند. باید هم افزایی اتفاق بیفتد. قوانین خوبی از سوی مجلس تدوین شده و امیدواریم که در پایان این دولت و دولت آینده اتفاقات خوبی در ازدواج دانشجویی رخ دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.