دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹

در ماه مبارک رمضان

هیئت الرضا، طرح قرائت گروهی قرآن کریم را بصورت غیر حضوری برگزار می کند

قرائت قرآن

بر اساس این طرح، دانشگاهیان، شامل دانشجویان، کارکنان و اساتید و اعضاء هیئت علمی می توانند با استفاده از نشانی الکترونیکی این پویش فرهنگی و مذهبی با صرف کمتر از یک دقیقه وقت، ثبت نام نموده و اندکی بعد شماره حزب و بخش هایی که جهت قرائت به ایشان تخصیص یافته، ارسال می گردد.

تشکل دانشجویی "هیئت الرضا" در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تصمیم دارد تا با مشارکت کلیه دانشگاهیان مومن این مرکز آموزش عالی، طرح بزرگ قرائت و ختم گروهی قرآن کریم برگزار نماید.

بنابه گزارش مفدا شیراز، دبیر تشکل دانشجویی هیئت الرضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز از اجرای طرح جمعی قرائت و ختم قرآن کریم در ایام نورانی ماه مبارک رمضان و بصورت غیر حضوری خبر داد.

رضا بنیانی گفت: از آنجا که قرآن و آموزه های زلال و بی نظیر آن در تمامی ابعاد و زوایای زندگی بشر، پاسخگوی نیازها و الزامات زندگی او می باشد و با توجه به آنکه رمضان را بهار قرآن      می دانیم، در این نهاد دانشجویی تصمیم گرفته شد تا با اجرای برنامه قرائت جمعی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان، بیش از پیش به این مهم پرداخته شود.

این فعال دانشجویی توضیح داد: بر اساس این طرح، دانشگاهیان، شامل دانشجویان، کارکنان و اساتید و اعضاء هیئت علمی می توانند با استفاده از نشانی الکترونیکی این پویش فرهنگی و مذهبی با صرف کمتر از یک دقیقه وقت، ثبت نام نموده و اندکی بعد شماره حزب و بخش هایی که جهت قرائت به ایشان تخصیص یافته، ارسال می گردد.

او تاکید کرد: با توجه به شرایط قرمز کرونایی در بیشتر مناطق کشور از جمله شهر شیراز، این قرائت بصورت غیر حضوری انجام شده و هر کس در محل زندگی و کار خود، آیات تعیین شده را قرائت می نماید.

بنیانی با دعوت از همه دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز جهت حضور و مشارکت فعال در این طرح، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، هر داوطلب می تواند هر مقدار از قرائت روزانه قرآن کریم را که در توان اوست تعهد نموده تا بر اساس همین میزان اعلام شده، بخش های مورد نظر برای ایشان ارسال گردد.

این دانشجوی پزشکی افزود: ثواب این ختم گروهی، علاوه بر افراد مورد نظر قاریان داوطلب، به روح همه شهداء کشور ایران بویژه روح سردار قاسم سلیمانی اهداء خواهد گردید.

علاقمندان می توانند با مراجعه به آدرس الکترونیک https://docs.google.com/forms/d/e/۱FAIpQLSc۶Sg۷J۳۹zUK۸i۶H۹kHJcIr۹۳۴zLnlApK۶g۶H۶B۴evSbCj۷ag/viewform?usp=sf_link و پر کردن فرم مربوطه، در این کار خیر و عبادی شرکت نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.