دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶

در ایام ماه مبارک رمضان انجام می شود:

شرح دعای ۲۰ صحیفه سجادیه توسط استاد محمدعلی انصاری بصورت ویدئویی و نیز قرائت روزانه قرآن کریم

ماه رمضان

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و به دلیل شرایط کرونایی کشور و منطقه، بمنظور پیشگیری از انتقال بیماری و ابتلاء همکاران به کووید ۱۹، ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان که توسط این مدیریت برنامه ریزی و آماده شده است بصورت غیر حضوری و عمدتا در بستر فضای مجازی در دسترس قرار خواهد گرفت.

در ایام ماه مبارک رمضان و هر سه روز یک بار، با شرح دعای بیستم صحیفه ارزشمند سجادیه توسط استاد محمدعلی انصاری و نیز قرائت آنلاین قرآن کریم با دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز همراه خواهیم بود.

بنابه گزارش مفدا شیراز، مدیریت امور فرهنگی این دانشگاه در ایام ماه مبارک رمضان،    برنامه های متنوعی را تدارک دیده است.

دکتر مریم تقوا با اعلام این خبر گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و به دلیل شرایط کرونایی کشور و منطقه، بمنظور پیشگیری از انتقال بیماری و ابتلاء همکاران به کووید ۱۹، ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان که توسط این مدیریت برنامه ریزی و آماده شده است بصورت غیر حضوری و عمدتا در بستر فضای مجازی در دسترس قرار خواهد گرفت.

مدیر امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز توضیح داد: در ایام ماه مبارک رمضان، هر روز شاهد ارائه فایل های صوتی و تصویری قرآن کریم بر روی وبسایت روابط عمومی این دانشگاه خواهیم بود.

او افزود: علاوه بر این، در برخی از روزها علاوه بر ارائه صوتی و تصویری آیات قرآن کریم، سخنرانی ها مناسبتی نیز توسط حجت الاسلام نوائی، تقدیم حضور همکاران و دانشجویان خواهد گردید.

مشاور ریاست دانشگاه در امور بانوان اظهار داشت: یکی از مهم ترین برنامه های ارائه شده برای ماه مبارک رمضان امسال، تهیه ویژه برنامه شرح دعای ۲۰ صحیفه سجادیه توسط استاد محمدعلی انصاری می باشد که بصورت ویژه و اختصاصی و تحت عنوان "سلوک جمیل" هر سه روز یک بار و بصورت ویدئویی تقدیم حضور علاقمندان خواهد گردید.

این متخصص پزشکی اجتماعی تشریح کرد: دعای ۲۰ صحیفه سجادیه که به دعای "مکارم الاخلاق" مشهور است، حاوی مضامین بسیار عمیق بوده که در آن از خدای متعال درخواست نعمت خوش رفتاری و سلوک نیک می گردد.

وی افزود: دعای مکارم الاخلاق به دلیل دارا بودن محتوا و مضامین عالی و ابعاد تربیتی و سیر و سلوکی از سوی سالکان،  عارفان، محققان و دعا پژوهان مورد توجه بسیار قرار گرفته و شرح و تفسیرهای فراوان بر آن نوشته شده است و بررسی این دعا از این جهت دارای اهمیت است که دارای ابعاد گوناگون و از آن جمله توجه به حیات جمعی و تلقین و ارزش گذاری اموری است که فرد در زندگی خود باید آنها را به‌کار گیرد.

تقوا گفت: مشاهده و دانلود این فایل های صوتی و تصویری کاملا رایگان بوده، نیازی به استفاده از اینترنت آزاد نداشته و از حجم ترافیک کاربران کسر نخواهد شد.

مدیر امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران با دعوت از همه دانشگاهیان مومن و خداجوی علوم پزشکی شیراز برای استفاده از این فرصت مناسب خواست تا در این ماه خدا با اصلاح خلق و خوی خود، دل ها را به صاحب آن نزدیک تر نمائیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.