سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸

جلسه گروه اجرایی بیست و ششمین سمینار سالیانه فارابی

سمیناری متفاوت از سمینارهای سالیانه بیمارستان فارابی در راه است

سمینار

پس از یک سال وقفه در برگزاری بیست و ششمین سمینار سالیانه فارابی به دلیل همه گیری کرونا، این سمینار در اردیبهشت و خرداد 1400 به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

به گزارش مفدا تهران، بیمارستان فارابی، جلسه گروه اجرایی بیست و ششمین سمینار سالیانه فارابی دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ با حضور دکتر محمدرضا اکبری، رئیس، دکتر علیرضا خدابنده، دکتر حمید ریاضی و دکنر محمد سلیمانی، معاونان آموزشی، درمان و بین الملل و سعید مرادی، مدیر این بیمارستان برگزار شد.

دکتر اکبری هدف از برگزاری این جلسه را سرعت بخشیدن به برنامه ریزی‌های علمی و اجرایی دانست و گفت: با توجه به اینکه همه گیری کرونا و ضرورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزاری بیست و ششمین سمینار سالیانه فارابی به صورت حضوری را غیر ممکن کرده اما در طول سال گذشته تجربه‌های خوبی از برگزاری وبینار مختلف داشتیم و به این نتیجه رسیدیم که ظرفیت کافی برای برگزاری این سمینار به صورت مجازی را داریم. خوشبختانه برای آماده سازی مطالب علمی و زیرساخت‌های اجرایی هماهنگی‌های لازم انجام شده و از اداره کنندگان سمپوزیوم‌ها و کارگاه‌های علمی می‌خواهیم تا با ارسال به موقع مقاله‌ها و مطالب خود به دبیرخانه سمینار، ما را در برنامه ریزی نهایی و اجرای هرچه بهتر این سمینار یاری کنند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری بیست و ششمین سمینار سالیانه فارابی تجربه متفاوتی نسبت به سمینارهای قبلی خواهد بود افزود: برگزاری سمیناری به این گستردگی و تعداد زیاد سخنران و شرکت کننده به صورت مجازی قطعا تجربه جدید و مفیدی برای بیمارستان فارابی خواهد بود و امیدواریم که با استفاده از توانمندی گروه‌های علمی، اجرایی و پشتیبانی عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دهیم. ما همانند گذشته شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی را نیز در کنار خود می‌بینیم اما آنچه که مسلم است در شرایط فعلی امکان برگزاری نمایشگاه جانبی به صورت فیزیکی وجود ندارد. به همین دلیل قصد داریم تا با برگزاری این نمایشگاه به صورت مجازی، علاوه بر مطالب علمی که در سمینار ارائه می‌شود از آخرین دستاوردهای دارویی و تجهیزات پزشکی در حوزه چشم پزشکی نیز بهره مند شویم. طبیعتا در اولین تجربه ممکن است با چالش‌هایی نیز مواجه شویم اما سعی می‌کنیم با برگزاری جلسه‌های هماهنگی تا زمان برگزاری سمینار برای هرگونه مشکل احتمالی آمادگی داشته باشیم.

توضیح اینکه شیوع ویروس کرونا برگزاری بیست و ششمین سمینار سالیانه فارابی را یک سال به تعویق انداخت اما با تلاش‌های گروه علمی و اجرایی، قرار است این سمینار در طی دوهفته و در روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت و ۶ و ۷ خرداد ۱۴۰۰ به صورت مجازی در بستر نرم افزار زوم (Zoom) برگزار شود.  

کد خبرنگار: 240301

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.