چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷

متخصص بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی فسا:

مدت قرنطینه خانگی بیماران، به شدت بیماری بستگی دارد و از ۱۰ تا ۲۱ روز متفاوت است

متخصص بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی فسا

متخصص بیماری های عفونی اذعان داشت: قرنطینه برای افرادی که کرونا می گیرند شاید خیلی سخت و طاقت فرسا باشد اما باعث می شود که این ویروس مهلک و خطرناک به دیگران سرایت پیدا نکند.

به گزارش مفدا فسا، دکتر زهرا پور منتصری متخصص بیماری های عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا با بیان اینکه قرنطینه خانگی یک الزام برای بیمار مبتلا به کرونا است، گفت: یک فرد مبتلا به این ویروس باید ۱۴ روز در خانه بماند چون می تواند با حضور در بیرون از منزل، افراد زیادی را به این ویروس مبتلا کند.

وی افزود: باید افراد مبتلا به این قضیه فکر کنند که ممکن است ناقل بودن آنها باعث ابتلا یا مرگ یکی از اعضای خانواده خودشان شود.

پور منتصری تاکید کرد: مدت قرنطینه خانگی بیماران، به شدت بیماری بستگی دارد و از ۱۰ تا ۲۱ روز متفاوت است و در موارد خفیف تا متوسط، بیمار باید ۱۴ روز پس از شروع اولین علامت در منزل قرنطینه باشد.

متخصص بیماری های عفونی اذعان داشت: قرنطینه برای افرادی که کرونا می گیرند شاید خیلی سخت و طاقت فرسا باشد اما باعث می شود که این ویروس مهلک و خطرناک به دیگران سرایت پیدا نکند. اگر بیماران کرونایی دارای علامت یا بدون علامت ۲ هفته قرنطینه شوند، زنجیره انتقال این بیماری تا حدود زیادی قطع می‌شود و با اجرای کامل قرنطینه احتمال انتقال ویروس کرونا به دیگران به شدت کاهش می یابد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.