چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲

مدیر دانشجویی دانشگاه خبر داد:

هوشمندسازی تجهیزات روشنایی خوابگاه شهید سلیمانی

هوشمندسازی تجهیزات روشنایی خوابگاه شهید سلیمانی

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی از هوشمندسازی تجهیزات روشنایی خوابگاه شهید سلیمانی با صرف هزینه ۶۵۰ میلیون ریالی خبر داد.

به گزارش مفدابابل، مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی از  هوشمندسازی تجهیزات روشنایی خوابگاه شهید سلیمانی  با صرف هزینه ۶۰۰ میلیون ریالی خبر داد. حمزه گیلکی‌بیشه با توجه به اجرای طرح بهینه‌سازی برق خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: یکی از ملزومات بهینه سازی مصرف برق در خوابگاه‌های دانشگاه استفاده از لامپ‌های مدرن به جای لامپ‌هایی با تکنولوژی قدیمی بود. 

وی به مصرف بالای برق در دوره قبل اجرای طرح بهینه‌سازی اشاره کرد و گفت: قبل از طرح نوسازی روشنایی در هر طبقه ۱۲ فلورسنت دوقلو وجود داشت که در مجموع  ۲۴ تا لامپ ۵۰ وات مورد استفاده قرار می‌گرفت که مصرف برقی برابر با ۱۲۰۰ وات بدون احتساب روشنایی سرویس‌های بهداشتی، حمام و آشپزخانه داشت.

لذا بیش از ۱۵۰۰ وات مصرف برق در هر طبقه داشته که تقریبا بصورت دائمی  مورد استفاده قرار می‌گرفت. 

گیلکی‌بیشه در ادامه افزود:  خوشبختانه با حمایت‌های معاون محترم و دیگر بخش‌های مجموعه از ایام تعطیلات عید استفاده شد و تمامی لامپ های خوابگاه هوشمند و اتوماتیک شدند. در راهروهای خوابگاه  ۵ تا لامپ دوقلوی حبابی کار گذاشته شد  که هر کدام ۱۲ وات مصرف دارند. ۱۲۰۰ وات برق مصرفی راهرو به ۱۲۰ وات تبدیل شد که نکته قابل توجه این که  توان مصرفی موجود هم با وجود حسگر ۵ ثانیه‌ای تقریبا در برابر گذشته برای زمان بسیار اندکی متصل می‌ماند و به این ترتیب در تمامی اماکن خوابگاه به این صورت شاهد کاهش ساعات روشنایی غیرضرور هستیم.

مدیر دانشجویی دانشگاه به هزینه اجرای طرح بهینه‌سازی مصرف برق اشاره کرد و گفت: برآورد ما این است هزینه ۶۰۰ میلیون ریالی این پروژه تنها در طول یکسال با صرفه‌جویی  که صورت گرفته قابل برگشت خواهد بود.

وی در پایان بیان داشت: از نکات دیگر این که با کاهش بار مصرفی امکان صدمات شبکه و دستگاه های برقی خوابگاه به طور حتم کاهش خواهد یافت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.