چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸

در حوزه قرآنی به دانشجویان خارجی به عنوان ظرفیت نگاه می‌شود

نشست معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص مسائل رفاهی، فرهنگی و دانشجویی دانشجویان بین‌الملل

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، بیان داشت: مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در حوزه قرآنی به دانشجویان خارجی به عنوان ظرفیت نگاه می‌کند. یکی از رسالت‌های ما در این حوزه گفتمان سازی پژوهش‌های بین‌رشته‌ای است.

به گزارش مفدا، دکتر روح‌الله محمد علی‌نژاد رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، بیان داشت: مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در حوزه قرآنی به دانشجویان خارجی به عنوان ظرفیت نگاه می‌کند. یکی از رسالت‌های ما در این حوزه گفتمان سازی پژوهش‌های بین‌رشته‌ای است.، یعنی ما به ازای آن، دبیرخانه کمیسون توسعه آموزش عالی و پژوهش در نظام سلامت، تلاش دارد مطالعات بین قرآن و حوزه سلامت را توسعه داده و از ظرفیت‌های موجود که یکی از آن‌ها دانشجویان خارجی است استفاده کند.

وی با بیان این‌که در این خصوص نگاه تبادلی باید داشت، اضافه کرد: ضمن این‌که ما می‌توانیم این عزیزان را با فرهنگ کشور آشنا کنیم، باید از ظرفیت‌های کشورهایی که این عزیزان از آنجا آمده‌اند نیز استفاده کرد. این حضور باب آشنایی حقیقی را به دنبال دارد.

دانشجویان بین‌الملل سفیران فرهنگی ایران در خارج کشور  هستند

این مقام مسؤول به استفاده از توان کتابت ایران در حوزه قرآن اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهایی که در حوزه کتابت و چاپ و نشر قرآن سرآمد است، این ظرفیت را می‌توان از قبل دوره‌هایی که برای دانشجویان خارجی گذاشته می‌شود استفاده کرد تا این عزیزان سفیران فرهنگی ما در خارج کشور باشند.

 وی با بیان این‌که گفتمان سازی برخی از مقولات فرهنگی توسط برخی از دستگاه‌های دیپلماسی کمتر صورت می‌گیرد و می‌توان از توان نخبگانی دانشگاهی در این حوزه استفاده کرد، گفت: در این خصوص دانشجویان و دانشگاهیان به خوبی می‌توانند به خط شوند و در مسیر مقابله با مقدسات اسلامی نیز دانشجویان خارجی می‌تواتند تاثیر گذار باشند.

علی‌نژاد در پایان ابراز داشت: دوره‌های آموزش تدبر برای این عزیزان برگزار شده است و تداوم دارد و دو نشریه علمی پژوهشی «قرآن و طب» و «قرآن و سبک زندگی اسلامی» نیز می‌توانند محل انعکاس پژوهش‌ها و دستاوردهای بینارشته‌ای باشد./انتهای پیام

کدخبرنگار: ۱۰۳۳۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.