چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹

در گفتگوبا مدیراموردانشجویی؛

جزئیات برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان در دانشکده علوم پزشکی آبادان اعلام شد

آبادان طاهری

مدیر امور دانشجویی دانشکده علوم پزشکی آبادان یداله طاهری در گفتگو با مفدا آبادان به تشریح جزئیات شیوه برگزاری انتخابات شورای صنفی در این دانشکده پرداخت.

به گزارش مفدا آبادان؛ یداله طاهری مدیر امور دانشجویی از برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان در دانشکده علوم پزشکی آبادان خبرداد و گفت: شورای صنفی یکی از تشکل ها و ارکان مهم دانشجویی در دانشگاه می باشد و به منظور رسیدگی هر چه سریعتر و بهتر به مشکلات و درخواست های دانشجویان، تشکیل می‌شود و امسال اولین سالی است که قرار است فرایند انتخابات اعضای شورای صنفی به صورت الکترونیک برگزار شود.
به گفته مدیر دانشجویی، پیگیری و هماهنگی های لازم با مدیریت آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه جهت طراحی و تحویل سامانه مربوط به انتخابات الکترونیکی به منظور انجام مقدمات کار و اخذ کاندیداتوری از متقاضیان عضویت در شورای صنفی انجام شده است وانتخابات شورای صنفی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی آبادان در سه حوزه انتخابیه دانشکده ها ، خوابگاه های دانشجویی، دستیاران و دانشجویان PH.D  طبق بخشنامه و آیین نامه ابلاغی معاونت فرهنگی، دانشجویی وزارت متبوع در حال پیگیری و برنامه ریزی است.
در ادامه به بخش هایی از آیین نامه انتخابات شورای صنفی اشاره می شود:
در هر واحد دانشگاهی که تعداد داوطلبین به حدنصاب نرسد معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه میتواند زمان انتخابات را تا حداکثر سه هفته به تعویق بیاندازد.
تبصره1 :در دانشکده های پزشکی با هر تعداد دانشجو، شورای صنفی واحد شامل 7 نفر (ترجیحا با ترکیب : 3 نفر دانشجوی دوره علوم پایه و فیزیوپاتولوژی، 2نفر مقطع کارآموزی، 1نفر در مقطع کارورزی،1نفر از دستیاران یا دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی) است
تبصره2 :دانشکده هایی که دستیار یا دانشجوی دوره تحصیلات تکمیلی ندارند ترجیحا از مقطع علوم پایه و فیزیوپاتولوژی 3 نفر، کارآموزی و کارورزی هر کدام 2 نفر انتخاب میگردند
. تبصره3 :در هر واحد دانشگاهی که تعداد داوطلبین به حدنصاب نرسد معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه میتواند زمان انتخابات را تا حداکثر سه هفته به تعویق بیاندازد
اعضای منتخب شورای صنفی هر واحد، در اولین جلسه خود یک نفر را با کسب اکثریت مطلق آراء (نصف به علاوه یک) به عنوان دبیر انتخاب مینمایند که وظیفه مدیریت شورای صنفی و امضاء مکاتبات را بر عهده دارد. دبیران شورای صنفی واحدها میتوانند به صورت متناوب بدون محدودیت و یا حداکثر به مدت سه دوره متوالی در این جایگاه فعالیت نمایند.
جلسات شورای صنفی واحدها با حضور دو سوم اعضاء رسمیت یافته و مصوبات آن با کسب اکثریت مطلق آراء (نصف به علاوه یک) اعضای حاضر در جلسه قانونی میباشد.
وظایف شورای صنفی واحدها به شرح زیر می باشد:
 پیگیری حقوق دانشجویی دانشجویان واحد مربوطه، شناسایی مشکلات و ارائه پیشنهاد و راهکارهای اصلاحی به مسئولان ذیربط واحد و شورای صنفی مرکزی
پیگیری رفع مشکلات دانشجویان از طریق شورای صنفی مرکزی، و مسئولان ذیربط واحد
 همکاری با کمیته اجرایی در مراحل اجرایی برگزاری انتخابات دوره بعدی
 تهیه پیشنویس شرح وظایف داخلی شورای صنفی واحد و ارائه آن به شورای صنفی مرکزی برای تأیید
ارایه عملکرد ماهانه به شورای صنفی مرکزی
رسیدگی به تخلف، شکایات و اعتراض اعضای واحد
 انتخاب شهردار خوابگاه توسط شورای صنفی خوابگاهها و واگذاری اختیارات و نظارت بر عملکرد وی در چارچوب مقررات ناظر بر شوراها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.