جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۷

پیام تبریک معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل بمناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان

زابل

دکتر مهدی افشاری معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل در متنی حلول ماه مبارک رمضان ، ماه عبادت و بندگی را به همه روزه داران مخصوصا اساتید، همکاران و دانشجویان دانشگاه تبریک گفت.

به گزارش مفدا زابل، دکتر مهدی افشاری در متنی حلول ماه مبارک رمضان ، ماه عبادت و بندگی را به همه روزه داران مخصوصا اساتید، همکاران و دانشجویان دانشگاه تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن

ماه رمضان بهار قرآن و ماه فضایل و ضیافت بیکران الهی است که حلول شکوهمندش به دل های مشتاق مومنان روزه دار لحظه وصال را بشارت می دهد. رمضان فرارسید و بندگان خدا را به ضیافت عشق و دل دادگی با معبود دعوت می کند.

این ماه فرصتی برای آزمودن خویش در برابر نفس های دنیوی و مجالی برای پاکیزه شدن از هرگونه گناه می باشد و چه خوب است که از ماه میهمانی و مهربانی خداوند کمال استفاده را نماییم.

ماه رمضان، ماه آگاهی بیشتر از حقایق هستی است و این هدف در سایه نور تلاوت قرآن و تدبر در آن به دست می‌آید.

ماه رمضان ماه تقویت اراده و آزادی از زنجیرهای درونی است و این آرمان مقدس در پرتو عبادت خالصانه و روزه داری حقیقی دست یافتنی است.

امیدوارم برآن باشیم در این ماه عزیز فرصت را غنیمت شمارده و از لحظه لحظه توفیق درک ماه شریف رمضان غافل نشویم.

ماه رمضان، فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده‌ داری و تمسک جستن از درگاه باری تعالی است که عشق ملکوتی و اُنس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می‌ریزد . تا در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان، سلطه عادت‌ها و غریزه‌ها بر زندگی انسان کاهش یابد و غفلت‌ها زدوده ‌شود و اخوت دینی و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت گردد و این از جمله برکات ماه نزول قرآن است.

تلاوت قرآن زمینه تعالی و بازگشت به فطرت الهی و زندگی عالی انسان را فراهم می‌سازد که این نیز از برکات ماه مهمانی خداوند است.

خودسازی در فرهنگ اهل بیت علیهم‌السلام براساس بایدها و نبایدهای قرآن و سنت، مصداق خودسازی اسلامی و الهی است و روایات مکرری یادآوری کرده است که روزه‌داری، فقط به دستگاه گوارش و خوردن و آشامیدن مربوط نیست، بلکه مهم کنترل انسان بر نفس اماره و مراقبت از روح انسان است.

حال که ما در دانشگاه علوم پزشکی زابل قرعه فال روزگارمان با خدمت به اساتید، همکاران و دانشجویان عزیز رقم خورده است امیدوارم امسال به درستی گنجینه معرفتمان را از گوهرهای بی شمار برکات ماه مبارک رمضان برای خدمتی صادقانه  پر کنیم و از ایزد منان مدد بخواهیم تا زنده ایم خادم واقعی مردم باشیم.

اینجانب ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان به عموم مسلمانان به ویژه جامعه دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی زابل و مردم مومن و شریف سیستان، موفقیت همگان را در بهره گیری مناسب از فرصت عظیم و معنوی ماه مبارک رمضان از درگاه حضرت احدیت مسئلت می نمایم.

والسلام علی عبادی اله الصالحین

دکتر مهدی افشاری

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.