شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵

در پی شدت یافتن کرونا در جهرم و خفر ۹۰۰خانوار خاورانی تحت پوشش غربالگری کرونا قرار گرفتند

کرونا در جهرم و خفر

شیوع ویروس منحوس کرونا در جامعه، ارزش وجودی فرشتگان نجات را بیش از گذشته عیان کرده است و امروز تمام اقشار قدردان ایثار و تلاش مدافعان سلامت هستند.

به گزارش مفدا-جهرم، به نقل از روابط عمومی دانشگاه: دکتر فرهاد فردوسی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خفر گفت: با توجه به وضعیت بحرانی شهر خاوران از لحاظ شیوع بالای بیماری کرونا، بیماریابی شهروندان خاورانی با نظر و تاکید دکتر رحمانیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به غربالگری بیش از ۹۰۰ خانوار خاورانی گفت: بیماریابی افراد بصورت خانه به خانه انجام شد و ۲۰۰۰ نفر تحت پایش بیماری کرونا قرار گرفتند.

به گفته وی از افراد دارای علائم بیماری و اطرافیان آنها تست سریع تشخیص کرونا گرفته شد و موارد مثبت شناسایی شده جهت اقدامات درمانی بیشتر به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

دکتر فردوسی خاطرنشان کرد: این روزها نظاره گر تلاشهای ایثارگرانه و از خودگذشتگی همکاران در مراکز خدمات سلامت کرونا هستیم که با نمونه گیری از افراد مشکوک که در این شرایط دشوار، سختی ها و خطرات را به جان خریده و با از خودگذشتگی به میدان مبارزه با ویروس کرونا و تشخیص بیماران مبتلا آمده اند. شیوع ویروس منحوس کرونا در جامعه، ارزش وجودی فرشتگان نجات را بیش از گذشته عیان کرده است و امروز تمام اقشار قدردان ایثار و تلاش مدافعان سلامت هستند.

وی در ادامه افزود: این طرح در قالب ۴ تیم  توسط پرسنل شبکه بهداشت و درمان خفر، نیروهای بسیج، هلال احمر، آتش نشانی، دهیاران، شورای شهر و روستاهای خفر انجام شد.

وی عنوان کرد: طرح بیماریابی خانه به خانه برای کنترل شیوع بیماری در شهرستان خفر بصورت گسترده بزودی اجرا می‌شود.

گفتنی است در چند روز اخیر چهار بیمار مبتلا به کووید از شهر خاوران در یک روز در بیمارستان پیمانیه جهرم بستری شدند. بیماران در دور همی خانوادگی به بیماری مبتلا شده‌اند. درگیری بالای ریوی، پایین آمدن اکسیژن خون و بدن درد شدید از علائم بیماری در آنها بوده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.