دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان؛

جزءخوانی روزانه قرآن کریم در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار می‌شود

اردبیل/ جزءخوانی

به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و حضورحداکثر ۱۰ نفر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جزءخوانی روزانه قرآن کریم در مسجد امام علی (ع) دانشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا اردبیل، با هدف نهادینه سازی سنت ختم قرآن کریم در ماه مبارک رمضان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تعداد بسیار محدود نفرات، جزءخوانی روزانه قرآن کریم در مسجد امام علی (ع) دانشگاه برگزار می‌شود.

قرائت و تفسیر قرآن کریم نیز توسط حجت الاسلام زارع، معاون نهاد رهبری دانشگاه به انجام می‌رسد.

رمضان، ماهی است که در آن قرآن نازل شد. بنابراین، رابطه ویژه‌ای میان قرآن و ماه رمضان وجود دارد؛ یعنی همان گونه که در فصل بهار، عالم طبیعت و انسان، شادابی خاص و حیاتی دوباره پیدا می‌کند، رمضان نیز بهار قرآن است.

 دوست‌داران قرآن در این ماه بیش از پیش به قرآن نزدیک می‌شوند و با خواندن و یادگیری و فهمیدن معارف آن، به دل هایشان حیات مجددی می‌بخشند.

حضرت علی(ع) می فرماید: «کتاب خداوند تعالی را یاد بگیرید؛ زیرا قرآن، بهار دل هاست».

در رمضان، ماه انس با قرآن، باید ویژگی همدم بودن با قرآن را در خود ایجاد کنیم و رابطه تنگاتنگ و جدی با آن داشته باشیم؛ زیرا قرآن، کتاب کامل انسان سازی است، به گونه‌ای که همه برنامه‌ها و رموز تکامل را در بردارد. قرآن، سخن خدا است و عمل به آن، سبب پیروزی و رستگاری در دنیا و آخرت است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.