دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاکید کرد:

لزوم انجام فعالیت های قرآنی به صورت مجازی در ماه مبارک رمضان باتوجه به شیوع ویروس کرونا

قرآن

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در ماه مبارک رمضان با توجه به شیوع ویروس کرونا لازم است که فعالیت های قرآن و عترت (ع) در فضای مجازی برگزار شود.

به گزارش مفدا گیلان، دکتر فردین مهرابیان در جلسه قرآن و عترت(ع) دانشگاه علوم پزشکی گیلان که صبح امروز با حضور اعضای این جلسه با رعایت پروتکل های بهداشتی در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد،

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین  اظهار کرد : ماه مبارک رمضان یک ماه استثنایی است. ماه مبارک رمضان به خاطر ویژگی‌های منحصر به فرد آن، به عنوان ماه خدا تلقی شده است. چون این ماه سرشار از برکت و رحمت الهی است. ماهی است که شب قدر در آن قرار دارد.   روزها، شب‌ها و ساعات این ماه، برترین روزها و شب‌ها و ساعات است و تمام اعمال نیکی که انسان انجام می‌دهد، حتی بسیاری از اعمال ضروری انسان نیز به عنوان عبادت حساب می‌شود، نه تنها واجبات بلکه مستحبات و هر کار نیک چند برابر محاسبه می‌شود. مثلاً ثواب قرائت هر آیه قرآن به اندازه کل قرآن تلقی شده است. تنها ماهی است که خداوند انسان‌ها و مسلمانان را به میهمانی دعوت کرده است.

 وی افزود : امسال ماه مبارک رمضان را در شرایط خاصی آغاز نموده ایم و در ماه مبارک رمضان امسال با توجه به شرایط جدید همه گیری ویروس کرونا و آغاز موج چهارم این ویروس لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، باید توسط همه مردم جدی گرفته شود و باید ضمن حفظ شأن و منزلت این ماه  مبارک از هرگونه تجمع و گردهمایی خود داری نماییم، در این راستا  توسط اداره  قرآن و عترت (ع) با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تعمیق و گسترش فعالیت‌های قرآنی در این ماه مبارک برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است.  

دکتر مهرابیان خاطر نشان کرد:  در این ماه توسط کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی  گیلان سه دوره فعالیت قرآنی که شامل: حفظ جزء سی قرآن کریم، تفسیر کل قرآن کریم و جزخوانی کل قرآن کریم  برگزار شده است.

 
وی همچنین از طرح ختم گروهی قرآن کریم  در فضای مجازی توسط اداره قرآن و عترت دانشگاه با مشارکت همکاران معاونت فرهنگی  خبر داد و گفت: با توجه به استقبال خوب همکاران از ختم گروهی قرآن کریم به صورت مجازی دو دوره ختم کامل قرآن را در این معاونت در ماه مبارک رمضان برگزار خواهیم نمود.  
در ادامه دستور جلسه توسط دبیر شورا قرات و به تصویب اعضا رسید.

کد خبرنگار :۵۶۴۴۰۱ 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.