دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۰

اعضای بدن مرد ۵۵ ساله در تبریز اهدا شد

مفدا تبریز

دکتر قادری اظهار کرد: کبد عباس صفرعلی زاده به مرد ۳۵ ساله تبریز، یکی از کلیه ها به مرد ۴۹ ساله اهل پارس آباد و قلب وی جهت استفاده از دریچه های قلبی به تهران ارسال شد.

به گزارش مفدا تبریز به نقل از ایرنا، مدیر پیوند دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: اعضای بدن عباس صفرعلی زاده، مرد ۵۵ ساله اهل مرند که دچار مرگ مغزی شده بود، در تبریز اهدا شد.

دکتر قادری  افزود: به دنبال تشخیص و تایید پزشکان متخصص مبنی بر مرگ مغزی بیمار و موافقت خانواده بیمار، اعضای بدن وی اهدا شد.  

وی ادامه داد: با هماهنگی و آمادگی تیم پیوند بیمارستان امام رضا بیمار به بخش پیوند اعضاء انتقال یافت.

دکتر قادری گفت: کبد وی به مرد ۳۵ ساله تبریز، یکی از کلیه ها به مرد ۴۹ ساله اهل پارس آباد و قلب وی جهت استفاده از دریچه های قلبی به تهران ارسال شد.

وی با بیان اینکه این دومین اهدای عضو در سال جاری است، اظهار کرد: هفته گذشته نیز اعضای بدن زن ۴۱ ساله تبریز که دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده بیمار اهدا شد.

 مدیر پیوند دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: کبد وی به خانم ۴۰ ساله، یکی از کلیه های وی به مرد ۵۰ ساله و قلب وی جهت استفاده از دریچه های قلبی به تهران ارسال شد.

وی اظهار کرد: سال گذشته در شرایط کرونایی ۱۸ کبد اهدایی در بیمارستان امام رضا (ع)  تبریز پیوند زده شد.

دکتر قادری با قدردانی از خانواده هایی که عمل انسان دوستانه اهدای عضو و جان دوباره بخشیدن به افراد نیازمند را انجام می دهند، ادامه داد: بخشش و اهدای عضو اهدای زندگی بوده و در آموزه های دینی ما نیز به آن تاکید شده و نیاز است این فرهنگ بیش از پیش رواج یابد.  

وی از تمامی افراد جامعه خواست تا پس از تایید و حصول اطمینان از مرگ مغزی کامل بیمار نسبت به اهدا عضو آن اقدام کنند.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.