چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴

به مناسبت روز جهانی نابینایان؛

برپایی غرفه "عصای سفید" در دانشگاه علوم پزشکی دزفول

iهمایش عصای سفید در د ع پ دزفول

به مناسبت روز جهانی نابینایان و به همت "انجمن علمی پرستاری" دانشگاه علوم پزشکی دزفول، غرفه "عصای سفید" در این دانشگاه برپا شد.

به گزارش مفدا دزفول، ۱۵  اکتبر، روز جهانی عصای سفید نام گذاری شده است، به همین مناسبت به همت "انجمن علمی پرستاری" دانشگاه علوم پزشکی دزفول غرفه‌ای به همین نام در سالن دانشکده پیراپزشکی این دانشگاه برگزار شد.

"بارانی" دانشجوی ترم چهار رشته پرستاری و مسئول این غرفه در گفت و گو با خبرنگار مفدا دزفول بیان کرد: بنابر تصمیم این انجمن، به دلیل اهمیت حضور نابینایان در این روز و همچنین افزایش اعتماد به نفس آنان، از دو روشندل انجمن نابینایان برای شرکت در غرفه دعوت به عمل آمد.

یکی از این دو روشندل "درآمد" بانوی شطرنج باز حائز مقام بود که در غرفه به مسابقه با دانشجویان پرداخت و با استقبال فراوانی روبه‌رو شد، دیگری "حقی" هنرمند صنایع دستی بود که نمونه کارهای خود را در این غرفه به نمایش گذاشت. وی همچنین نحوه خواندن و نوشتن به خط بریل و چگونگی آموزش ریاضی به نابینایان را برای علاقمندان توضیح داد.

پخش بروشور جهت افزایش آگاهی بازدیدکنندگان از جمعیت نابینایان کشور و مشکلات آنان و همچنین تهیه مولاژ چشم، از دیگر امکانات موجود در غرفه عصای سفید دانشگاه بود.

شایان ذکر است، از فعالیت‌های جانبی قابل توجه در غرفه عصای سفید دانشگاه علوم پزشکی دزفول، نقاشی بازدیدکنندگان با چشم بسته بود، به این صورت که به دانشجویان و اساتید گفته می‌شد تا پس از مشاهده طرح نمونه‌ای که به دیوار چسبانده شده بود، مشابه آن را با چشمان بسته نقاشی کنند که نتایج جالب و تامل برانگیزی مشاهده شد.

به گفته مسؤوا غرفه، این فعالیت گوشه‌ای از مشکلاتی که نابینایان با آن رو به رو هستند را نمایش می‌داد و به بازدیدکنندگان یادآوری کرد که نابینایان نیاز به درک و توجه بیشتر دارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.