شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴

آموزش مجازی دانشگاه رسما آغاز گردید

برگزاری کارگاه آموزشی در د ع پ دزفول

فعالیت رسمی سامانه "آموزش مجازی دانشگاه" با برگزاری کارگاه آشنایی با نرم افزار سیستم مدیریت یادگیری (LMS) دانشگاه علوم پزشکی دزفول آغاز گردید.

به گزارش مفدای دزفول ، فعالیت رسمی سامانه "آموزش مجازی دانشگاه" با برگزاری کارگاه آشنایی با نرم افزار سیستم مدیریت یادگیری (LMS) دانشگاه علوم پزشکی دزفول آغاز گردید.

کارگاه آشنایی با نرم افزار سیستم مدیریت یادگیری ۲۳ آبانماه سال جاری،  جهت دو گروه مسئولان EDC و کارشناسان IT،  همچنین اعضاء هیئت علمی دانشگاه در سالن اجتماعات دفتر معاونت آموزشی برگزار شد.  "دکترمیثم مرد سلطانی" رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اعلام این خبر افزود : بهره برداری از نرم افزار سامانه آموزش مجازی، گام بزرگی در جهت اجرایی نمودن آموزش مجازی در دانشگاه می باشد. ما جهت این مهم ابتدا نرم افزار LMS اختصاصی دانشگاه را تهیه نمودیم تا در کنار نرم افزار مصوب وزارتی امکان ارائه درس ها به صورت آموزش مجازی وجود داشته باشد. ایشان ادامه داد :  هر عضو هیئت علمی بر اساس قوانین وزارتی می تواند چهار جلسه از ۱۷ جلسه ترمی خود را در بستر آموزش مجازی ارائه نماید. این نرم افزار امکان برگزاری کلاس انلاین، افلاین، درخواست تکالیف زمان دار و برگزاری آزمون های الکترونیک را با هرفرمتی دارا می باشد و هم اکنون کلیه دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه در این سامانه ثبت هستند و با مراجعه به صفحه اختصاصی EDC دانشگاه و یا مراجعه به آدرس LMS.DUMS.AC.IR می توانند به این سیستم دسترسی داشته باشند. نام کاربری و رمز عبور دانشجویان محترم به ترتیب شماره دانشجویی و کد ملی ایشان می باشد. رمز عبور و کدملی اعضای هیئت علمی نیز به کلیه اعضاء در حین اجرای کارگاه اطلاع رسانی گردید و برای اعضای هیئت علمی که در این جلسه حضور نداشته اند، می توانند با تماس با EDC دانشگاه این اطلاعات را دریافت نمایند. " سمیه بساک" دبیر کمیته آموزش مجازی دانشگاه در این خصوص اعلام داشت :  این کمیته در گام بعدی قصد در تولید محتوای مجازی و برگزاری کلاس ها و آزمونهای مجازی را دارد که در این خصوص برنامه ریزی مقتضی صورت گرفته است. این مهم می تواند گامی موثر در خصوص ارتقاء آموزش الکترونیکی و همگام شدن با سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.