سه‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶

همایش "ارتباط خانواده و دانشگاه"  (ویژه والدین دانشجویان جدید الورود) مهر ۹۷

د ع پ دزفول

همایش "ارتباط خانواده و دانشگاه" ویژه والدین  دانشجویان جدیدالورود مهر ۹۷  در روزهای ثبت نام دانشجویان در سالن اجتماعات غدیر دانشگاه  با حضور مسئولین دانشگاه و والدین دانشجویان ورودی جدید برگزار گردید .

   به گزارش مفدای دزفول ، "همایش ارتباط خانواده و دانشگاه" ویژه والدین  دانشجویان جدیدالورود مهر ۹۷  در روزهای ثبت نام این دانشجویان از تاریخ ۲۴ لغایت ۲۷ شهریور ماه  در سالن اجتماعات غدیر دانشگاه  با حضور مسئولین دانشگاه و کلیه والدین دانشجویان ورودی جدید ۱۳۹۷ برگزار گردید .

  در این جلسه آیاتی چند از قرآن مجید تلاوت شد و پس از پخش سرود جهوری اسلامی ایران خانم وفایی نژاد مسئول اداره مشاوره دانشگاه  مطالبی را در خصوص نقش والدین در موفقیت دانشجویان ارائه کرد ، همچنین به نقش والدین و اهمیت آن در موفقیت فرزندان پرداخت و ضمن عرض تبریک به والدین بخاطر پذیرفته شدن فرزندانشان در دانشگاه که یکی از مهمترین و بهترین روزهای زندگی برای والدین و دانشجو می باشد از والدین بخاطر به ثمر رسیدن تلاش هایشان تشکر کرد و از والدین خواستند که چند نکته را رعایت کنند: 

 1. از نظر عاطفی فرزندان باید روی محبت ما حساب کنند ، بنابراین ارتباط کلامی و عاطفی را با فرزندمان بیشتر کنیم.
 2. ارتباط خود را با مسئولین دانشگاه حفظ کنید و از تجربیات آنها در ارتباط با فرزند دانشجوی خود استفاده کنید.
 3.  مسئله بعدی در ارتباط فرزندانمان با خداوند است او را ترغیب کنیم تا به طرق مختلف با خدا انس بگیرد ( یاد خدا – ذکر خدا نماز اول وقت ) و آرامش به ما می دهد .
 4.  مشورت کردن با جوان دانشجو باعث می شودکه دانشجو احساس امنیت روانی کرده و احساس می کند شخصیت او دارای ارزش است و ترغیب می شود استعدادهای خودش را شکوفا نماید.
 5. ارتباط تشویقی: وقتی فرزندمان را تشویق کنیم ذوق و شوق و حرکت را در بچه ها بوجود می آوریم والدین باید گوش بزنگ کوچکترین موفقیت فرزندانشان باشند و آنها را تشویق کنند.
 6. توصیه کنید به دانشجویان که از فعالیت های فوق برنامه دانشگاه نظیر اردوهای دانشجویی استفاده نمایند چون باعث پختگی اجتماعی آنان می شود .
 7. و مسئله بعدی اینکه والدین باید هوشیار باشند که تغییراتی که در فرزندشان اتفاق می افتد از قبیل گوشه گیری ، کم حرفی ، حالتهای افسردگی و دیگر تغیرات خلقی و رفتاری را جدی بگیرند و دانشجو را ترغیب کنند به مرکز مشاوره مراجعه نماید .

  در ادمه  آقای مرادپور مدیر کل آموزش دانشگاه   ابتدا تاریخچه ای از موفقیت های دانشگاه علوم پزشکی دزفول از ابتدا تا کنون بیان نمودند و در ادامه بر لزوم آگاهی والدین و دانشجویان از آیین نامه های دانشگاهی وتوجه به  تقویم دانشگاهی  تاکید نمود و از والدین خواست که همواره در طی دوره تحصیلی فرزند خود ، جویای وضعیت تحصیلی وی باشند ، بدین منظور سامانه ا ی نیز مختص والدین تدارک دیده شده که والدین می توانند پس از تهیه کدکاربری و رمز عبور از محل آموزش کل دانشگاه به پروفایل تحصیلی دانشجوی خود دسترسی داشته و پیشرفت تحصیلی وی را رصد نمایند.

  آخرین سخنران این برنامه دبیر شورای انضباطی دانشگاه در خصوص آیین نامه های انضباطی و قوانین دانشگاه مطالبی را بیان داشت همچنین  بر لزوم آگاهی والدین از آسیبهای دوران دانشجویی و چگونگی پیشگیری از بروز این آسیبها به واسطه ارتباط مستمر و سازنده خانواده با دانشجو و دانشگاه تاکید کرد ، و از والدین خواست در طول دوران تحصیلی فرزند خود ضمن ارتباط مستمر با مسئولین دانشگاه فرزند خود را مورد حمایت عاطفی و روانی خانواده قرار دهند.

در انتهای جلسه نیز والدین پرسش های خود را مطرح و مسئولین به تناسب حوزه فعالیتشان به سوالات آنها پاسخ دادند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.