نمایش همه
 • تصویب شد ۱۳۹۹-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۰

  کلیات سند راهبردی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت تصویب شد

  با حضور وزیر بهداشت کلیات سند راهبردی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت تصویب و رونمایی شد.

 • قرآن و عترت ۱۳۹۹-۰۴-۰۱ ۲۰:۴۰

  رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه خبر داد

  تعیین تکلیف مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مردادماه

  رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این‌که مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نهایتاً تا مرداد ماه تعیین تکلیف می شود، گفت: در دو مکاتبه‌ای که با وزارت بهداشت شده است، به صورت قطعی رأی به لغو مسابقات داده نشده است.

 • قران و عترت ۱۳۹۹-۰۴-۰۱ ۲۰:۳۳

  سی‌ویکمین نشست رؤسای ادارات امور قرآنی استان‌ها برگزار می‌شود

  سی‌ویکمین نشست رؤسای ادارات امور قرآنی استان‌ها از اول تا چهارم تیرماه در محل سازمان دارالقرآن الکریم برگزار می‌شود.

 • نماز جمعه ۱۳۹۹-۰۳-۲۷ ۱۳:۲۸

  شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اعلام کرد؛

  نماز جمعه تهران از هفته آینده برگزار می‌شود

  شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در خصوص اقامه مجدد مراسم عبادی - سیاسی نماز جمعه در سراسر کشور و شهر تهران اطلاعیه‌ای صادر کرد.

 • کمیسیون قرآن پژوهی ۱۳۹۹-۰۳-۲۶ ۱۶:۱۵

  با حضور وزیر بهداشت:

  ششمین نشست کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت برگزار می‌شود

  رییس دبیرخانه «کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت»، از برگزاری ششمین نشست این کمیسیون در روز دوشنبه دوم تیرماه ۱۳۹۹، به ریاست دکتر نمکی وزیر بهداشت و به منظور بررسی و تصویب سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت خبر داد.

 • یک آیه ۱۳۹۹-۰۳-۲۶ ۱۴:۴۶

  کلام وحی/۱۷

  صبر در شداید/یک‌آیه‌یک‌پیام

  در آیه«۲۵ سوره مبارکه بقره» می‌خوانیم: و مژده ده کسانی را که ایمان آوردند و نیکوکاری پیشه کردند که جایگاه آنان باغهایی است که نهرها در آن جاری است، و چون از میوه‌های گوناگون آن بهره‌مند شوند گویند: این مانند همان میوه‌هایی است که پیش از این در دنیا ما را نصیب بود، و از نعمتهایی مانند یکدیگر بر آنان آورند، و آنها را در آن جایگاههای خوش، جفتهایی پاک و پاکیزه است و در آن بهشت، جاوید خواهند زیست.

 • همایش ملی قرآن و روانشناسی ۱۳۹۹-۰۳-۲۶ ۱۱:۳۶

  باهمکاری مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت؛

  اولین همایش قرآن و روانشناسی برگزار می‌شود

  اولین همایش قرآن و روانشناسی با همکاری مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران به صورت مجازی برگزار می‌شود.

 • جلسه قرآنی ۱۳۹۹-۰۳-۲۶ ۱۰:۲۹

  قابل توجه دانشجویان علوم پزشکی؛

  آخرین مهلت برای ثبت نام در رشته مناظره پایان خرداد ماه‌جاری/ثبت نام بیش از ۲۱ هزار نفر در بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد

  رشته مناظره برای اولین بار در بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد دانشگاهیان وزارت بهداشت برگزار گنجانده شده است، جشنواره قرآنی هدهد با افزوده شدن این رشته به هشت بخش و ۵۵ رشته افزایش پیدا کرد.

 • یک آیه ۱۳۹۹-۰۳-۲۵ ۱۸:۵۵

  کلام وحی/۱۶

  آسانی همراه سختی است/یک‌آیه‌یک‌پیام

  در آیات«۵ و ۶ سوره مبارکه شرح» می‌خوانیم: پس (بدان که به لطف خدا) با هر سختی البته آسانی است و با هر سختی البته آسانی است.

 • قرآنی ۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۱۷:۳۸

  کلام وحی/۱۴

  امیدواری به رحمت الهی/یک‌آیه‌یک‌پیام

  در آیه«۵۳ سوره مبارکه زمر» می‌خوانیم: (ای رسول رحمت) بدان بندگانم که (به عصیان) اسراف بر نفس خود کردند بگو: هرگز از رحمت (نامنتهای) خدا نا امید مباشید، البته خدا همه گناهان را (چون توبه کنید) خواهد بخشید، که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است.

 • قرآنی ۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۱۷:۱۱

  تمدید ثبت نام جشنواره قرآنی هدد تا انتهای شهریور ماه؛

  ثبت نام ۲۰ هزار نفر در بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت

  معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در حاشیه برگزاری وبینار کارشناسان مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و کارشناسان قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: با توجه به ثبت نام حدود سه هزار نفر طی سه روز گذشته در جشنواره و رسیدن آمار ثبت‌نامی‌ها به ۲۰ هزار نفر، ثبت نام در جشنواره تا انتهای شهریور ماه تمدید شد.

 • وبینار ۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۱۶:۱۹

  اتخاذ رویکرد صحیح میان‌رشته‌ای و دوری از تحویلی‌نگری؛ مهم‌ترین گام مطالعات اسلام و سلامت

  پژوهشگر دبیرخانه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت وزارت بهداشت در آغاز سری دوم از کارگاه‌های آموزش و پژوهش با موضوع «روش‌شناسی مطالعات میان‌رشته‌ای با تمرکز بر مطالعات اسلام و سلامت»، اتخاذ رویکرد صحیح میان‌رشته‌ای و دوری از تحویلی‌نگری را مهم‌ترین گام در مسیر مطالعات اسلام و سلامت دانست.

 • دعا ۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۱۸:۴۸

  کلام وحی؛

  خداوند استجاب کننده دعا است/یک‌آیه‌یک‌پیام

  در آیه«۱۸۶سوره مبارکه بقره» می‌خوانیم: و چون بندگان من (از دوری و نزدیکی) من از تو پرسند، (بدانند که) من به آنها نزدیکم، هرگاه کسی مرا خواند دعای او را اجابت کنم. پس باید دعوت مرا (و پیغمبران مرا) بپذیرند و به من بگروند، باشد که (به سعادت) راه یابند.

 • قرانی ۱۳۹۹-۰۳-۱۹ ۱۸:۱۱

  کلام وحی/۱۲

  استغفار و توبه وسیله جذب رحمت الهی است/یک‌آیه‌یک‌پیام

  در آیه«۹۰ سوره مبارکه هود» می‌خوانیم: و از خدای خود آمرزش طلبید و به درگاهش توبه و انابه کنید که خدای من بسیار مهربان و دوستدار بندگان است.

 • یاد ۱۳۹۹-۰۳-۱۸ ۲۰:۱۶

  کلام وحی/۱۱

  یاد خدا مایه آرامش دل است/یک‌آیه‌یک‌پیام

  در آیه« ۲۸ سوره مبارکه رعد» می‌خوانیم: آن‌ها که به خدا ایمان آورده و دلهاشان به یاد خدا آرام می‌گیرد، آگاه شوید که تنها یاد خدا آرام‌بخش دل‌ها است.

 • جشنواره هدهد ۱۳۹۹-۰۳-۱۷ ۱۷:۴۰

  بیست‌وپنجمین جشنواره قرآنی هدهد دانشگاهیان وزارت بهداشت/۳

  جزئیات، مراحل و منابع آزمون هر یک از بخش‌ها و رشته‌های جشنواره هدهد

  علاقمندان به شرکت در بیست‌وپنجمین جشنواره قرآنی هدهد دانشگاهیان وزارت بهداشت می‌توانند اطلاعات لازم خود از بخش‌های مختلف این جشنواره قرآنی بزرگ را با مراجعه به بخش معرفی جشنواره دریافت کنند.

 • قرانی ۱۳۹۹-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۷

  کلام وحی؛۱۰

  قرآن مایه شفاو رحمت است/یک‌آیه‌یک‌پیام

  در آیه ۸۲ سوره مبارکه اسراء می‌خوانیم: و ما آنچه از قرآن فرستیم شفا (ی دل) و رحمت (الهی) برای اهل ایمان است و ظالمان را به جز زیان (و شقاوت) چیزی نخواهد افزود.

 • منابع درسی ۱۳۹۹-۰۳-۱۴ ۱۰:۱۱

  میزان محتوای درسی تعلیمات دینی اقلیت‌های مذهبی در کنکور اعلام شد

  میزان پوشش محتوای کتاب درسی تعلیمات ادیان الهی و اخلاق سه ویژه اقلیت های دینی پایه دوازدهم در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ اعلام شد.

 • یک آیه ۱۳۹۹-۰۳-۱۳ ۱۹:۱۳

  کلام وحی/۹

  سرای سلامت/یک‌آیه‌یک‌پیام

  در آیه «۲۵سوره مبارکه یونس» می‌خوانیم: و خدا به سر منزل سعادت و سلامت می‌خواند و هر که را می‌خواهد به راه مستقیم هدایت می‌کند.

 • یک آیه ۱۳۹۹-۰۳-۱۳ ۱۸:۳۰

  کلام وحی/۳

  فزونی ایمان در سایه آرامش/یک‌آیه یک‌پیام

  در آیه ۴ سوره مبارک فتح می‌خوانیم: اوست خدایی که سکینت و وقار بر دل‌های مؤمنان آورد تا بر یقین و ایمانشان بیفزاید، و سپاه قوای آسمان‌ها و زمین همه لشکر خداست و خدا دانا و به حکمت نظام آفرینش آگاه است.

 • یک ایه ۱۳۹۹-۰۳-۱۳ ۱۸:۱۰

  کلام وحی/۲

  ضرورت وحدت و یکپارچگی جامعه/یک آیه یک پیام

  در آیه ۱۰۳ سوره مبارکه آل عمران می‌خوانیم: و همگی به رشته (دین) خدا چنگ زده و به راه‌های متفرّق نروید، و به یاد آرید این نعمت بزرگ خدا را که شما با هم دشمن بودید، خدا در دل‌های شما الفت و مهربانی انداخت و به لطف و نعمت خدا همه برادر دینی یکدیگر شدید، و در پرتگاه آتش بودید، خدا شما را نجات داد. بدین گونه خدا آیاتش را برای (راهنمایی) شما بیان می‌کند، باشد که هدایت شوید.

 • رهبر انقلاب ۱۳۹۹-۰۳-۱۲ ۱۸:۱۲

  رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) سخنرانی می‌کنند

  سخنرانی رهبر معظم انقلاب به ‌مناسبت سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) ساعت ۱۱ روز ۱۴ خرداد به صورت زنده پخش خواهد شد.

 • عتبات ۱۳۹۹-۰۳-۱۲ ۱۸:۰۶

  برگزاری حج در هاله‌ای از ابهام / مذاکره با عراق برای از سرگیری زیارت عتبات

  رئیس سازمان حج و زیارت اظهار کرد: شروع پروازها براساس برنامه‌ریزی‌های قبلی باید از ششم ذی‌القعده انجام شود، اما فعلاً تمام فعالیت‌ها منوط به این است که وزارت حج عربستان درباره برگزاری حج، اعلام وضعیت کند.

 • یک آیه ۱۳۹۹-۰۳-۱۲ ۱۵:۱۵

  کلام وحی/۸

  خداوند اجابت کننده دعای مضطر است/یک آیه یک پیام

  در آیه ۶۲ سوره مبارکه نمل می‌خوانیم: «کسی که دعای مضطر را اجابت می‌کند و گرفتاری را برطرف می‌سازد، و شما را خلفای زمین قرار می‌دهد آیا معبودی با خداست؟ کمتر متذکر می‌شوید».

 • کتاب روح الله ۱۳۹۹-۰۳-۱۲ ۱۲:۴۹

  به مناسبت نیمه خرداد؛

  مجموعه کتب مکتب امام(ره) رونمایی می‌شود

  همزمان با سی و یکمین سالگرد رحلت بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، مجموعه کتب مکتب امام (ره) رونمایی می‌شود.

 • دروس معارف ۱۳۹۹-۰۳-۱۲ ۱۰:۴۹

  محتوا و متون دروس معارف دانشگاه‌ها تصویب شد/ممنوعیت تدریس جزوه

  مدیریت امور دروس معارف اسلامی از تصویب و ابلاغ جدول کتب قابل تدریس دروس معارف اسلامی و ممنوعیت تدریس به صورت جزوات استادان معارف اسلامی به دانشگاه‌ ها خبر داد.

 • یک ایه ۱۳۹۹-۰۳-۱۱ ۰۹:۳۳

  کلام وحی/۷

  رهایی از غفلت و اندوه در گرو بازگشت به سوی خداوند است/یک آیه یک پیام

  در آیات ۸۷ و ۸۸ سوره مبارکه انبیاء می‌خوانیم: و ذوالنون (یونس را به یاد آور) آن هنگام که خشمگین (و با قهر از میان مردم بیرون) رفت و گمان کرد که (آسوده شد و) ما بر او تنگ نخواهیم گرفت، (امّا همین که در کام نهنگ فرو رفت و سبب آن را دانست) پس در آن تاریکی‌ها ندا داد که (خداوندا!) جز تو معبودی نیست، تو پاک و منزهی (و) همانا من از ستمکاران بودم (و نمی‏ بایست مردم را به خاطر سرسختی‏ شان رها کرده و تنها بگذارم). پس ( دعای ) او را اجابت کردیم و او را از آن اندوه نجات دادیم و ما این چنین، مؤمنان را نجات می‌دهیم.

 • جشنواره هدهد ۱۳۹۹-۰۳-۱۰ ۱۰:۵۱

  بیست‌وپنجمین جشنواره قرآنی هدهد دانشگاهیان وزارت بهداشت/۲

  ضوابط کلی شرکت در جشنواره هدهد/ثبت نام بیش از ۱۶ هزار نفر تا کنون

  در مرحله دانشگاهی و مرحله سراسری هر داوطلب مجاز است بطور همزمان در یک رشته از تمامی بخش‌های جشنواره و همچنین بخش تیمی و رشته‌های تواشیح و نمایش ثبت نام کند. نفرات راه‌یافته به مرحله سراسری جشنواره باید با تأیید معاون محترم فرهنگی و دانشجویی به مرکز قرآن و عترت معرفی شوند.

 • قرآن و عترت ۱۳۹۹-۰۳-۱۰ ۱۰:۱۱

  در سی و پنجمین دوره جشنواره؛

  آزمون بخش معارفی جشنواره دانشجویی قرآن مجازی برگزار می‌شود

  آزمون بخش معارفی سی و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور به صورت مجازی ۲۷ خرداد ۹۹ برگزار می شود.

 • یک آیه ۱۳۹۹-۰۳-۱۰ ۰۸:۰۰

  کلام وحی/۶

  خداوند تدبیر کننده همه امور است/یک آیه یک پیام

  در آیات مبارک ۷۸ تا ۸۲ سوره مبارکه شعرا می‌خوانیم «همان کسی که مرا آفریده او هدایتم می‌کند و کسی که مرا غذا می‌دهد و سیراب می‌نماید، و هنگامی که بیمار شوم او مرا شفا می‌دهد و کسی که مرا می‌میراند و سپس زنده ام می‌کند و کسی که امید دارم در روز جزا خطایم را ببخشاید».