نمایش همه
 • رهبر معظم انقلاب ۱۳۹۹-۰۳-۰۹ ۱۱:۲۶

  بررسی مفهوم «انتظار» در اندیشۀ رهبر معظم انقلاب

  باور به امام غائب در مذهب شیعه مورد تأکید و وظیفه­‌ی انتظار را در ادوار مختلف ترسیم کرده است. انتظار فرج همواره عاملی مؤثر برای تحرک‌آفرینی در جامعه­‌ی شیعه بوده است؛ تا در برابر مشکلات و موانع، خوف و حزنی نداشته و زمینه‌ساز مقدمات نهضت امام قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف باشد.

 • مهلت مجدد ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی در اردیبهشت ۱۳۹۹-۰۳-۰۹ ۱۰:۲۶

  ویژه طلاب ؛

  آخرین مهلت ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه معارف اسلامی اعلام شد

  آخرین مهلت ثبت نام ویژه برادران و خواهران طلبه پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه معارف اسلامی اعلام شد.

 • دکتر بحرالعلوم ۱۳۹۹-۰۳-۰۸ ۰۸:۱۳

  رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت:

  استمرار حس و حال ماه رمضان به اراده و عزم انسان باز می‌گردد

  رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به حال و هوای ایجاد شده در میان مردم به خصوص جوانان در ماه رمضان، به چگونگی استمرار این حس و حال در دیگر ماه‌های سال اشاره کرد و گفت: این که انسان تلاش کند آورده خود در ماه رمضان را در دیگر ماه‌های سال حفظ کند، بستگی به اراده و عزم هر شخص دارد؛ در این مسیر باید مراقب بود اعمالی را انجام ندهیم که علاوه بر دور کردن ما از این فضا موجب شود اعمال خوبمان در ماه رمضان نادیده گرفته شود.

 • یک آیه ۱۳۹۹-۰۳-۰۷ ۱۸:۰۳

  کلام وحی/۵

  نفس آرامش یافته نزد خداوند خود بازگرد/یک آیه یک پیام

  در آیات ۲۷ تا ۳۰ سوره مبارکه فجر می‌خوانیم «ای جان آرام گرفته و اطمینان یافته! به سوی پروردگارت در حالی که از او خشنودی و او هم از تو خشنود است، باز گرد. پس در میان بندگانم درآی و در بهشتم وارد شو».

 • حوزه های علمیه ۱۳۹۹-۰۳-۰۶ ۱۳:۰۱

  با انتشار راهنما اعلام شد؛

  چگونگی فاصله گذاری اجتماعی در حوزه‌های علمیه/ بررسی سلامت طلاب

  راهنمای گام دوم مبارزه با کووید ۱۹ (کرونا ویروس) فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط و کار در حوزه های علمیه منتشر شد.

 • کتاب ۱۳۹۹-۰۳-۰۶ ۱۲:۵۱

  به همت پژوهشکده باقرالعلوم (ع)؛

  کتاب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی منتشر شد

  کتاب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط کارگروه مکتب امام خمینی (ره) پژوهشکده باقرالعلوم (ع) و جمعی از نویسندگان گردآوری و تدوین شده است.

 • جشنواره هدهد ۱۳۹۹-۰۳-۰۶ ۱۲:۲۲

  بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد دانشگاهیان وزارت بهداشت/۱

  توجه به همه ابعاد انسان ساز و حیات آفرین قرآن‌وعترت/هشت بخش و۵۵ رشته

  مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، جهت تجلیل از مقام سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی بخش ویژه‌ای با توجه به آرمان‌ها، نگرش‌ها ، زندگینامه و شخصیت این شهید عالیقدر در بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد دانشگاهیان وزارت بهداشت تحت عنوان«یادواره سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی» گنجانده است، که امکان شرکت برای عموم در این بخش آزاد است.

 • قران و عترت ۱۳۹۹-۰۳-۰۶ ۱۰:۴۸

  کلام وحی/۴

  کلیدهای غیب دست خداوند است/یک آیه یک پیام

  در آیه مبارکه سوره ۵۹ انعام می‌خوانیم که کلیدهای خزائن غیب نزد اوست، کسی جز او بر آن آگاه نیست و نیز آنچه در خشکی و دریاست همه را می‌داند و هیچ برگی از درخت نمی‌افتد مگر آنکه او آگاه است.

 • قران کریم ۱۳۹۹-۰۳-۰۳ ۱۶:۵۰

  طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم/۲۹

  تلاوت صوتی جزء بیست‌ونهم کلام الله‌مجید

  تلاوت صوتی جزء بیست‌ونهم از قرآن کریم توسط قاریان برجسته وزارت بهداشت بر اساس «طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم» انجام شد.

 • ماه خدا ۱۳۹۹-۰۳-۰۳ ۱۶:۳۴

  عاشقانه روز آخر مهمانی:

  آیا ما هم در ماه رمضان بخشیده شده‌ایم؟/ خداحافظی با رفیقی که رحمت آورد

  ماه مهمانی به پایان رسید و به آخرین روز آن رسیدیم. از خداوند مهربان می خواهیم که در پایان این ماه در زمره بخشیده شدگان قرار بگیریم و روزگاری نو را آغاز کنیم.

 • جایزه ایثار ۱۳۹۹-۰۳-۰۳ ۱۲:۴۰

  تقدیر از ۱۵ برگزیده دانشجویی وزارت بهداشت در مراسم اختتامیه «چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار»/پخش مراسم امروز از شبکه دوم سیما

  مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت با اشاره به مراسم تقدیر از ۱۵ برگزیده وزارت بهداشت در اختتامیه «چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار» که ۲۸ اردیبهشت ماه به صورت مجازی برگزار شد، گفت: این مراسم امروز سوم خرداد ماه در سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی از ساعت ۱۵:۲۵ تا ۱۶ از شبکه ۲ سیما پخش خواهد شد.

 • قران ۱۳۹۹-۰۳-۰۲ ۱۶:۵۴

  طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم/۲۸

  تلاوت صوتی جزء بیست‌وهشتم کلام الله‌مجید

  تلاوت صوتی جزء بیست‌وهشتم از قرآن کریم توسط قاریان برجسته وزارت بهداشت هادی بنازاده رتبه اول مسابقات اوقاف و امورخیریه استان آذربایجان شرقی، غلامرضا قوچی رتبه دوم مسابقات ملی اساتید دانشگاه‌ها و حمید راستی رتبه دوم‌ مسابقات ملی دانشجویان بر اساس «طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم» انجام شد.

 • رهبر انقلاب ۱۳۹۹-۰۳-۰۱ ۱۸:۲۷

  طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن | خلاصه جلسه بیست و چهارم؛

  پیوندهای امت اسلامی/امام؛ قلب امت اسلامی

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای راه تحقق ولایت قرآنی را وجود یک رهبر در جامعه اسلامی دانستند و آن را امام جامعه معرفی کردند که به دو صورت معین می‌شود. با تعیین مستقیم خداوند مانند پیامبراکرمصلی الله علیه و آله و سلم و امیرالمؤمنین علیه­السلام و یا با تعیین نشان امام توسط خداوند مانند فقیهی که جانشین امام منصوص که بایستی دارای ویژگی‌های امام همچون عدالت، دینداری، انصاف و.... باشد.

 • توجه به آثار رحمت الهی ۱۳۹۹-۰۲-۳۱ ۱۵:۰۹

  کلام وحی/۱

  توجه به آثار رحمت الهی/یک آیه یک پیام

  در آیه «۵۰ سوره مبارکه روم» می‌خوانیم: پس (ای بشر دیده باز کن و) آثار رحمت (نامنتهای) الهی را مشاهده کن که چگونه زمین را پس از مرگ (و دستبرد خزان باز به نفس باد بهار) زنده می‌گرداند! محققا همان خداست که مردگان را هم (پس از مرگ) باز زنده می‌کند و او بر همه امور عالم تواناست.

 • صحبت لو ۱۳۹۹-۰۲-۳۱ ۱۳:۲۶

  رییس اداره تبلیغ و ترویج مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد

  برگزاری۳۰ محفل انس با قرآن کریم در مراکز درمانی بستری بیماران کرونایی در کشور

  رییس اداره تبلیغ و ترویج مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری ۳۰ محفل انس با قرآن کریم در مراکز درمانی بستری بیماران کرونایی در کشور از ابتدای ماه رمضان خبر داد.

 • زکان فطره ۱۳۹۹-۰۲-۳۱ ۱۱:۲۵

  میزان زکات فطره از سوی رهبر معظم انقلاب اعلام شد

  کانال فقه و احکام رهبری میزان زکات فطره بر اساس نظر رهبر معظم انقلاب را اعلام کرد.

 • قرآن کریم ۱۳۹۹-۰۲-۳۱ ۰۸:۴۵

  طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم/۲۶

  تلاوت صوتی جزء بیست‌وششم کلام الله مجید

  تلاوت صوتی جزء بیست‌وششم از قرآن کریم توسط قاریان برجسته وزارت بهداشت بر اساس «طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم» انجام شد.

 • نشست وزیر بهداشت با کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت ۱۳۹۹-۰۲-۳۰ ۱۰:۰۸

  وزیر بهداشت:

  اولین گام در رساندن قرآن به جایگاه متعالی خود، واکاوی دلایل عدم توفیق‌ها است/جدا کردن روح از جسم از خطاهای استراتژیک علم پزشکی است

  وزیر بهداشت و رئیس کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت در جمع اعضای دبیرخانه این کمیسیون با تأکید بر این‌که اگر بخواهیم عقب‌ماندگی‌ها در مسیر اعتلای جایگاه قرآن را جبران کنیم، اولین گام واکاوی دلایل عدم توفیق‌ها است؛ گفت: ضروری است که با نگاهی به گذشته، مرور کنیم راهی که رفته‌ایم درست بوده است یا نه و آنچه پیمودیم و به دست آورده‌ایم نسبت به آنچه درصدد آن بوده‌ایم چه وضعیتی دارد.

 • نشست وزیر بهداشت با کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت ۱۳۹۹-۰۲-۳۰ ۰۹:۴۲

  در نشست اعضای دبیرخانه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت با وزیر بهداشت مطرح شد:

  سه پروژه «تولید نرم‌افزار سلامت در قرآن و تفاسیر» در دست اقدام است/لزوم بهره‌برداری روشمند از نگرش قرآن‌بنیان برای حل مسائل حوزه سلامت

  قائم مقام دبیر کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت در معرفی برنامه‌های پیش روی این کمیسیون گفت: ارتباط با مراکز بین‌المللی و اساتید برجسته مطالعات دین و سلامت، تألیف کتاب روش‌شناسی فهم روایات طبی، نگارش درسنامه مطالعات اسلام و سلامت، ترجمه درس نامه مطالعات دین و سلامت و همکاری با پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در قالب سه پروژه «تولید نرم‌افزار سلامت در قرآن و تفاسیر »از برنامه‌های پیش روی کمیسیون است.

 • دعا کردن ۱۳۹۹-۰۲-۳۰ ۰۹:۲۰

  شرح دعای روز بیست‌وپنجم ماه رمضان/اولیاء خداوند ،همان یاران و بندگان مخلص خداوند هستند

  اولیاء خداوند ،همان یاران و بندگان مخلص خداوند هستند که هیچ گاه از فرمان خداوند و رسولش سرپیچی نمی کنند، حال شاید سئوال شودصفت اولیاء شامل چه کسانی می باشد؟ که در جواب باید گفته شود که انبیاء، ائمه معصومین (صلوات الله علیهم اجمعین) و شهدای در راه خدا و تمام عبادلله المخلصین جزو اولیای خداوند می باشند اما از نظر رتبه و مقام با هم متفاوتند.

 • قران خوانی ۱۳۹۹-۰۲-۲۹ ۱۶:۵۳

  طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم/۲۴

  تلاوت صوتی جزء بیست‌وچهارم کلام الله مجید

  تلاوت صوتی جزء بیست‌وچهارم از قرآن کریم توسط قاریان برجسته وزارت بهداشت بر اساس «طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم» انجام شد.

 • قران و عترت ۱۳۹۹-۰۲-۲۹ ۱۶:۳۹

  برگزاری پنجمین محفل قرآنی در مراکز درمانی تهران

  پنجمین محفل انس با قرآن ویژه ماه مبارک رمضان روز گذشته در مرکز بهزیستی یارین شمیرانات با حضور قاریان، اساتید و گروه‌های هم‌خوانی قرآن کریم برگزار شد.

 • آیه ۱۳۹۹-۰۲-۲۹ ۱۵:۴۰

  یک آیه یک پیام / ضرورت وحدت و یکپارچگی جامعه

  خداوند متعال در آیه ۱۰۳سوره مبارکه آل‌عمران، وحدت و دوری از تفرقه را یک وظیفه الهی و عامل اخوت عنوان می‌کنند.

 • قرآن ۱۳۹۹-۰۲-۲۸ ۲۱:۴۶

  طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم/۲۳

  تلاوت صوتی جزء بیست‌سوم کلام الله مجید

  تلاوت صوتی جزء بیست‌سوم از قرآن کریم توسط قاریان برجسته وزارت بهداشت دکتر غلامرضا قوچی، سینا حبیبی و حمید راستی بر اساس «طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم» انجام شد.

 • قرآن و عترت ۱۳۹۹-۰۲-۲۸ ۱۲:۰۰

  مرحله کشوری بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قرآن و عترت آذر ماه۹۹ برگزار می‌شود/ اعلام منابع بخش پژوهشی در رشته نقد و تلخیص کتاب

  معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده در صورت اعلام شرایط مساعد از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، مرحله کشوری بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی آذر ماه جاری در مشهد خواهد بود و به دنبال آن در بهمن ماه سال جاری بخش ملی به میزبانی وزارت بهداشت برگزار خواهد شد.

 • قرآن ۱۳۹۹-۰۲-۲۷ ۱۶:۰۷

  طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم/۲۲

  تلاوت صوتی جزء بیست‌ودوم کلام الله مجید

  تلاوت صوتی جزء بیست‌ودوم از قرآن کریم توسط قاریان برجسته وزارت بهداشت بر اساس «طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم» انجام شد.

 • شرح دعا ۱۳۹۹-۰۲-۲۷ ۰۹:۱۲

  شرح دعای روز بیست‌ویکم ماه رمضان؛

  از دلت مراقبت کن؛ ورود غریبه‌ها ممنوع/ در جستجوی رضایت معشوق

  دشمنی شیطان، همواره مهمترین دغدغه پیمودن راه مستقیم الهی است. او سعی دارد تا قدم به قدم و آرام آرام انسان را از راه سعادتش دور نماید.

 • موسی صدر ۱۳۹۹-۰۲-۲۷ ۰۸:۴۵

  قاتلان واقعی امام علی (ع) چه کسانی هستند؟

  ما هراندازه که از فضایل علی بگوییم، اما در پایان این پرسش برجاست و رخ می‌نماید. گویی کارِ ما با امیرالمؤمنین با بر شمردن مناقبِ او پایان نمی‌یابد.

 • مولا علی (ع) ۱۳۹۹-۰۲-۲۷ ۰۸:۳۹

  چگونگی شکل‌گیری خوارج ‌و دلیل مقاومت آنها در برابر حضرت علی(ع)

  یک استاد اخلاق و خطیب دینی گفت: فهم غلط از دین در زمان امام علی(ع)را می‌توان در خوارج دید و امروز هم در داعش و تکفیری‌ها، این گروه‌ها تنها ‌پوسته ظاهری دین را می‌بینند و اهل تفکر و تعقل در هسته مرکزی دین نیستند، در مقطع زمانی امام علی(ع) این افراد به دنبال حقیقت دین یعنی همان ولایت نبودند و فقط به سمت ظاهر قرآن می‌رفتند در حالی که حضرت علی (ع) خود حقیقت قرآن بود.

 • قرآن ۱۳۹۹-۰۲-۲۷ ۰۸:۳۰

  همسایه‌ها، نمایشگاه مجازی قرآن برگزار کردند

  «مصحف_نور» عنوان نمایشگاه مجازی مشترک قرآن‌نگاری موزه ملی ایران و کتابخانه و موزه ملی ملک است که همزمان با شب‌های قدر و نزول قرآن برگزار شده است.