نمایش همه
 • جایزه ایثار ۱۳۹۹-۰۳-۰۳ ۱۲:۴۰

  تقدیر از ۱۵ برگزیده دانشجویی وزارت بهداشت در مراسم اختتامیه «چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار»/پخش مراسم امروز از شبکه دوم سیما

  مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت با اشاره به مراسم تقدیر از ۱۵ برگزیده وزارت بهداشت در اختتامیه «چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار» که ۲۸ اردیبهشت ماه به صورت مجازی برگزار شد، گفت: این مراسم امروز سوم خرداد ماه در سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی از ساعت ۱۵:۲۵ تا ۱۶ از شبکه ۲ سیما پخش خواهد شد.

 • صحبت لو ۱۳۹۹-۰۲-۳۱ ۱۳:۲۶

  رییس اداره تبلیغ و ترویج مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد

  برگزاری۳۰ محفل انس با قرآن کریم در مراکز درمانی بستری بیماران کرونایی در کشور

  رییس اداره تبلیغ و ترویج مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری ۳۰ محفل انس با قرآن کریم در مراکز درمانی بستری بیماران کرونایی در کشور از ابتدای ماه رمضان خبر داد.

 • حامد سلیمی ۱۳۹۹-۰۲-۲۶ ۱۴:۵۰

  دبیر مجمع تخصصی قرآن و عترت وزارت بهداشت:

  طرح تدبر در قرآن کریم با هدف تبیین مفاهیم ارزشمند لیالی قدر برگزار می‌شود

  دبیر مجمع تخصصی قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری طرح تدبر در قرآن کریم و تولید ده‌ها اثر رسانه‌ای توسط مجمع تخصصی قرآن و عترت وزارت بهداشت با هدف تبیین مفاهیم ارزشمند لیالی قدر خبر داد.

 • محفل قرآنی ۱۳۹۹-۰۲-۱۶ ۱۰:۳۱

  معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد؛

  برگزاری محافل قرآنی در مراکز درمانی بستری بیماران کرونایی

  معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری محافل قرآنی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری بیماران کرونایی با همکاری مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور خبر داد.

 • ضرغام ۱۳۹۹-۰۲-۰۹ ۱۳:۵۴

  رییس اداره آموزش مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد؛

  کارگاه‌های «آشنایی با مفاهیم و روش‌های تدبر در قرآن کریم» به شکل مجازی برگزار می‌شود

  رییس اداره آموزش مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، گفت: به دنبال برگزاری حضوری مرحله اول کارگاه «آشنایی با مفاهیم و روش‌های تدبر در قرآن کریم» ویژه دانشجویان ۱۲ دانشگاه علوم پزشکی و با توجه به شیوع ویروس کرونا، مراحل دوم و سوم این کارگاه در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

 • راستی ۱۳۹۹-۰۲-۰۱ ۰۹:۲۷

  به همت نخبگان قرآنی وزارت بهداشت؛

  طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم برگزار می‌شود

  به همت نخبگان قرآنی، با همکاری مجمع دبیران قرآن و عترت وزارت بهداشت و پایگاه خبری مفدا طرح معنوی جزءخوانی مجازی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

 • دکتر بحرالعلوم ۱۳۹۹-۰۱-۱۲ ۱۱:۳۵

  رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت:

  باور به معنویات در بحران‌ها ایجاد آرامش می‌کند/در نگاه توحیدی، بی‌تفاوتی نسبت به سلامت جسم وجود ندارد

  رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در خصوص نیاز امروز مردم به آرامش برای عبور از بحران بیماری کرونا، گفت: باور نسبت به معنویات و پذیرش واقعی آن‌ها در زمان بروز مشکلات و بحران‌ها ایجاد آرامش می‌کند؛ بر اساس این نوع نگاه است که عده‌ای در شرایطی یکسان مانند بحران کرونا از نگرانی و استرس دچار بیماری‌های روحی و انزوا از جامعه می‌شوند و عده‌ای در همین شرایط بدون نگرانی از سرنوشت خود و مردمشان دست به احتکار وسایل و الزامات مورد نیاز مردم می‌زنند.

 • میرحسینی ۱۳۹۸-۱۲-۱۲ ۱۰:۱۶

  رتبه اول جشنواره ملی قرآن دانشجویان:

  باید از خواننده قرآن، به عامل به قرآن تبدیل شویم

  مرجان میرحسینی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یزد و رتبه اول رشته حفظ ۵ جزء قرآن کریم در سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان معتقد است: باید از خواننده صرف، به عامل به قرآن تبدیل شویم و قرآن در زندگی و جامعه ما جاری شود.

 • دکتر بحرالعلوم ۱۳۹۸-۱۲-۰۸ ۱۱:۲۰

  فعالیت‌های قرآنی دانشگاهی، ملی و بین‌المللی تعطیل شده‌اند/برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به خرداد ماه موکول شد

  رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، گفت: با توجه به شرایط ایجاد شده در کشور در خصوص شیوع ویروس کرونا و دستور معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مبنی بر تعطیلی برنامه‌های گروهی و دانشجویی، کلیه فعالیت‌های قرآنی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در دانشگاه‌ها و فعالیت‌های مهم قرآنی در سطح ملی و بین‌المللی تعطیل شده است و به یا تعوق افتاده‌اند.

 • ملارسولی ۱۳۹۸-۱۱-۲۸ ۱۱:۲۰

  برگزیده سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت:

  باید عامل به قرآن باشم نه صرفا حافظ و قاری قرآن

  زهرا ملارسولی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رتبه سوم رشته تلخیص کتاب در سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن وعترت تاکید کرد: درک قرآن برای نسل امروز که از کلام وحی فاصله گرفته است بسیار دشوار است و بهترین راه دعوت جوانان به امور دینی نشان دادن کلام الهی بصورت عملی است. باید عامل به قرآن باشم نه صرفا حافظ و قاری قرآن!

 • موسوی ۱۳۹۸-۱۱-۱۳ ۱۰:۰۰

  رتبه برتر در سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان:

  افراط و تفریط‌ موجب توقف در مسیر معنویت است

  رتبه برتر در سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان معتقد است:کتب شهید مطهری شامل مطالبی است که خطوط کلی را به انسان می‌آموزد و به انسان یاد می‌دهد چگونه درست و بدون افراط وتفریط دینداری کند.

 • فاضلی ۱۳۹۸-۱۰-۳۰ ۱۱:۳۰

  دانشجوی برگزیده جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان:

  پایه همه توفیقات معنوی در نماز است/حفظ کردن قرآن، اگر چیزی از آن نفهمیم فایده‌ای ندارد

  دانشجوی برگزیده جشنواره ملی قران و عترت دانشجویان معتقد است: باید در قرآن تدبر کنیم. حفظ کردن قرآن اگر چیزی از آن نفهمیم فایده‌ای ندارد. اگر قرآن را در کیفم بگذارم و از آن چیزی نفهمم و از آن در متن زندگی استفاده نکنم، فایده‌ای برایم ندارد. یک آیه را که می‌خوانیم باید بفهمیم خدا در آن آیه به ما چه می‌گوید.

 • قرآن ۱۳۹۸-۱۰-۲۹ ۱۱:۵۲

  محمدمهدی ظهوری، حافظ کل قرآن و دانشجوی رشته پزشکی می‌گوید:

  مرور و تثبیت آیات قرآن در کنار تحصیل پزشکی

  محمدمهدی ظهوری، دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهران، حافظ کل قرآن است. او آذرماه امسال برای نخستین‌بار در سی‌وچهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان حضور یافت.

 • بحرالعلوم ۱۳۹۸-۱۰-۲۵ ۰۸:۴۲

  همزمان با آغاز فرایند ثبت نام در جشنواره قرآن و عترت؛

  گردهمایی مسؤولان قرآنی وزارت بهداشت در جوار مزار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود

  همزمان با آغاز فرآیند اجرایی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، گردهمایی مسؤولان و کارشناسان قرآن و عترت وزارت بهداشت در جوار مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود.

 • شقایق تقی زاده ۱۳۹۸-۱۰-۲۱ ۱۱:۴۱

  افراد دین‌دار و مذهبی باید بیشتر از دیگران روی رفتار و اخلاق خود دقت کنند

  رتبه سوم رشته پرسمان قرآنی در سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت تاکید کرد: افراد دین دار و مذهبی باید بیشتر از افراد دیگر روی رفتار و اخلاق خود دقت کنند. اگر اشتباهی مرتکب شوند ممکن است این عمل به تمام جامعه مذهبی نسبت داده شود و موجب بدگمانی و سوء ظن نسبت به معارف قرآنی و آموزه‌های اسلامی شود.

 • زرقی ۱۳۹۸-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۸

  دانشجوی برگزیده سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان:

  مبلغ دین باید حرف و عملش یکی باشد

  دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و برگزیده سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان "اصلاح اعمال و رفتار را بهترین راه تبلیغ دین" دانست و افزود: طبق فرمایش امام صادق (ع) بهترین راه آموزش و ترغیب افراد به معنویت و امور دینی، راه عملی است. باید حرف و عمل افراد یکی باشد و نباید به گونه‌ای عمل شود که موجب بدبینی جوانان نسبت به معنویت و امور دینی و قرآنی شود.

 • کشاورزی ۱۳۹۸-۱۰-۱۵ ۱۲:۴۳

  نوابغ بزرگ مسلمان با استفاده از معارف عمیق اسلامی قله‌های علم را فتح کرده‌اند

  برگزیده سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان معتقد است: معرفی دانشمندان اسلامی و نوابغ بزرگ مسلمان یکی از راهکارهای دعوت جوانان به معنویت است و دانشمندان اسلامی و نوابغ بزرگ مسلمان با استفاده از معارف عمیق اسلامی، قله های علم را فتح کرده‌اند.

 • پرستار ۱۳۹۸-۱۰-۱۴ ۱۱:۵۶

  گفت‌وگو با پرستار حافظ کل قرآن/

  زمزمه‌ «إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا» بر بالین بیماران

  پرستار از نزدیک شاهد درد کشیدن‌ها و ناله‌های بیماران است که اندوه را بر دل می‌نشاند؛ اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید با هر سختی گشایشی است، بارها برای خود و بیمارم زمرمه می‌کنم تا هم او و هم من به آرامش برسیم.

 • مریم دهقانی ۱۳۹۸-۱۰-۱۱ ۱۱:۴۰

  با هدف معرفی و تبلیغ جشنواره قرآن و عترت؛

  "کمیته سفیران نور" در دانشگاه‌های علوم پزشکی فعال می‌شود

  دبیر مجمع قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از تشکیل" کمیته سفیران نور" در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: با هدف استفاده از ظرفیت‌های دانشجویی، مشارکت، هماهنگی و برنامه‌ریزی در راستای معرفی و تبلیغ جشنواره قرآن و عترت و برگزاری هر چه باشکوه‌تر جشنواره این کمیته تشکیل خواهد شد. 

 • جشنواره ۱۳۹۸-۱۰-۰۷ ۰۹:۴۶

  ترغیب، تبشیر و ارائه الگوهای مثبت از راهکارهای قرآنی دعوت به دین است

  لیلا رسول زاده رتبه اول رشته حفظ موضوعی قرآن در "سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان" معتقد است: دینداری و معنویت یک انگیزه درونی است که ریشه فطری در سرشت انسان دارد. انسان با همین انگیزه فطری به خدا تمایل دارد اما راهکارهایی وجود دارد که گرایش به انجام امور دینی در فرد افزایش پیدا می‌کند. ترغیب، تبشیر و تحریک انگیزه‌های ایمانی و ارائه الگوهای مثبت از این رهکارهاست که در قرآن نیز به این روش‌ها اشاره شده است.

 • سجاد محمدزاده ۱۳۹۸-۰۹-۳۰ ۰۹:۴۳

  دانشجوی برگزیده جشنواره ملی قرآن و عترت:

  جوانان باید امور معنوی را عمیقا دوست داشته باشند تا به آن گرایش پیدا کنند

  رتبه اول "رشته سبک زندگی ایرانی اسلامی" در "سی و چهارمین جشنواره ملی دانشجویان کشور" در گفتگو با مفدا بیان داشت: باید جوانان را از راه صحیح با معنویت آشنا کنیم. وقتی افراد چیزی را عمیقا باور کنند خود به خود به این سمت رو می‌آورند. باید آن را واقعا باور کنند و دوست داشته باشند.

 • بحرالعلوم ۱۳۹۸-۰۹-۲۹ ۰۸:۴۹

  بحرالعلوم خبرداد:

  حمایت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری "طرح تدبر" در دانشگاه‌های علوم پزشکی

  رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری کارگاه‌های تدبر در قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از حمایت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از این کارگاه‌ها در سال آینده خبر داد.

 • حجه الاسلام شاه فضل ۱۳۹۸-۰۹-۲۶ ۱۵:۴۱

  حافظ برتر بخش اساتید جشنواره قرآنی وزارت بهداشت:

  برنامه‌های قرآنی دانشگاه‌ها مقطعی و فاقد پیوستگی است

  رتبه اول رشته حفظ کل قرآن کریم بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، معاونت فرهنگی دانشگاه‌ها را بهترین محل برای انجام فعالیت‌های قرآنی عنوان کرد و گفت: برنامه‌های قرآنی دانشگاه‌ها باید استمرار داشته باشد.

 • مراقی ۱۳۹۸-۰۹-۲۶ ۱۳:۲۱

  رتبه اول حفظ ۱۰ جزء قرآن در جشنواره ملی قرآن دانشجویان:

  بهترین راه دعوت جوانان به قرآن، داشتن اخلاق خوش از سوی قرآنیان است

  دانشجوی حافظ قرآن و دانشجوی رشته هوشبری دانشکده علوم پزشکی آبادان خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد بهترین راه دعوت جوانان به قرآن، داشتن اخلاق خوش از سوی قرآنیان است. لازم است کسانی که مسؤولیت‌های قرآنی برعهده دارند از علاقمندان این حوزه حمایت کنند. خداوند متعال به پیامبر اکرم می‌فرماید: «به برکت رحمت الهی، در برابر آنان نرم و مهربان شدی! و اگر خشن و سنگدل بودی، از اطراف تو پراکنده می‌شدند. پس آنها را ببخش و برای آنها آمرزش بطلب! و در کارها، با آنان مشورت کن!» بنابراین خوش اخلاقی در جذب جوانان در هر حیطه‌ای موثر است.

 • پریسا عباسی ۱۳۹۸-۰۹-۲۴ ۱۱:۰۹

  خدمت به قرآن موجب برکت در زندگی است/بهترین راه گرایش جوانان به معنویت الگو گرفتن از همسالان است

  رتبه اول رشته نمایشنامه نویسی در بخش دانشجویان بیست و چهارمین جشنواره قران و عترت وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت پرداختن به امور فرهنگی و فوق برنامه در دانشگاه‌ها گفت: دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه باید بدانند که ورود به دانشگاه تنها به معنای پرداختن به امور علمی و درسی نیست؛ بلکه شرکت در برنامه های فرهنگی و هنری می‌تواند موجب ارتقای سطح سواد و فرهنگ آنها شود و نشاط و انگیزه مضاعفی را برای پیشرفت در امور علمی در آنها ایجاد ‌کند.

 • احمدی ۱۳۹۸-۰۹-۲۳ ۰۹:۲۲

  رتبه نخست جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان:

  مطالعه منابع معرفی شده در جشنواره قرآن و عترت موجب رفع بسیاری از شبهات دینی می‌شود

  نماینده وزارت بهداشت و برگزیده سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور در رشته "آشنایی با سیره معصومین علیهم السلام" مطالعه آثار ارزشمند دینی را برای همه افراد لازم دانست و گفت: منابع آزمونهای مرحله ی کشوری و ملّی جشنواره، کتب استاد شهید مطهری بود. مطالعه‌ی این نوع کتاب‌ها، علاوه بر افزایش دانش دینی و مذهبی دانشجویان، موجب رفع بسیاری از شبهات دینی می‌شود که غالباً در ذهن جوانان وجود دارد. من با مطالعه این کتاب‌ها توانستم برای سوالاتی که در ذهن داشتم پاسخ‌هایی پیدا کنم.

 • عاشقی ۱۳۹۸-۰۹-۲۰ ۰۹:۴۶

  رتبه اول رشته حفظ کل مسابقات ملی قرآن دانشجویان:

  حافظ قرآن باید رفتار و عملش قرآنی باشد

  رتبه اول حفظ قرآن در مسابقات ملی دانشجویان کشور بر لزوم تناسب رفتار و عمل قرآنیان با آموزه‌های قرآنی تاکید کرد و گفت: اگر در حوزه قرآن فعالیت می‌کنیم باید اعمال، رفتار و کردارمان متناسب با سخنانی باشد که می‌گوییم. باید اعمال ما متناسب با ادعایی باشد که در حوزه قرآن داریم. حافظ قرآن باید رفتار و عملش متناسب با چیزی باشد که در جامعه از او انتظار می‌رود. اگر اقتضای عمل و رفتارم متناسب با آنچه باشد که جامعه از من انتظار دارد تاثیر مثبتی بر گرایش افراد به معنویت و آموزه‌های قرآن خواهد داشت. اگر این رفتار دیده نشود موجب سستی همه می‌شود و می‌گویند اگر این فرد قرآن خواند و تاثیری بر او نداشت پس ما چرا به این سمت برویم؟

 • بحرالعلوم ۱۳۹۸-۰۹-۱۸ ۱۲:۴۷

  بحرالعلوم خبر داد؛

  وزارت بهداشت میزبان سی و پنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور

  رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: سال آینده وزارت بهداشت میزبان سی و پنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور خواهد بود.

 • نصراللهی ۱۳۹۸-۰۹-۱۲ ۱۲:۰۰

  برگزیده رشته آیین سخنوری در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت:

  دین را زیبا، ملموس و کاربردی معرفی کنیم/رسالت اساتید پراهمیت و راهگشا است

  زهرا نصراللهی استاد دانشگاه علوم پزشکی قم و رتبه برتر بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت گفت: باید جوانان را به اصول عقاید فطری باز گردانیم. اسلام ما را به فطرت دعوت می‌کند و ما بر اساس فطرت خلق شده‌ایم. جوانان قالب‌های کلیشه‌ای را نمی‌پسندند. برای جوان باید دین را زیبا، ملموس و کاربردی ارائه کرد تا به راحتی بپذیرد و در زندگی خود کاربردی کند. اگر جوان بپذیرد که آیات قرآن برای رسیدن به موفقیت او است قطعا در لحظه لحظه زندگی خود از آن بهره‌مند می‌شود.

 • شهبازی نیا ۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۱۶:۵۳

  رتبه اول رشته حفظ کل جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت:

  متصدیان سلامت جسم با قرآنی شدن سلامت روح را نیز تضمین می‌کنند

  رتبه اول رشته حفظ کل جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: متصدیان سلامت جسم در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با قرآنی شدن سلامت روح را نیز تضمین می‌کنند.