نمایش همه
 • ذاکری ۱۳۹۸-۰۸-۲۳ ۰۹:۱۶

  رتبه سوم رشته نهج‌البلاغه در جشنواره قرآن و عترت:

  آرزویم این است که مردم جهان با شخصیت امام علی آشنا شوند/ پدرم تبعه بنگلادش و اهل تسنن هستند و با امام علی هیچ آشنایی ندارند

  مریم ذاکری دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: باید جنبشی برای معرفی صحیح امام علی علیه السلام در جهان ایجاد شود. نهج البلاغه نه تنها در میان مسلمانان جهان، بلکه در میان شیعیان نیز بسیار مهجور است. وی همچنین اظهار داشت: پدرم تبعه بنگلادش و اهل تسنن هستند و با امام علی(ع) هیچ آشنایی ندارند. از کودکی برایم سوال بود که چطور پدرم با امام علی علیه السلام آشنا نیست؟ آشنایی ایشان در برخی داستان‌های غیر واقعی از امام علی علیه السلام خلاصه شده که در کودکی برایم نقل کرده‌اند.

 • حقی ۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۱۰:۴۷

  جلوه وحدت شیعه و سنی در جشنواره قرآن و عترت؛

  وقتی برای شیعه و سنی، خدا یکی است

  مجید حقی، رتبه اول رشته شعر در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت، در اولین اختتامیه این جشنواره هنگام دریافت جایزه، پشت تریبون رفت و شعری که به واسطه آن رتبه اول را کسب کرده بود برای حاضران خواند؛ نام غزل او "وحدت" و مضمون آن وحدت شیعه و سنی بود.

 • محمد زاده ۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۰۸:۰۰

  برگزیده بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت:

  حضور در جشنواره قرآن و عترت موجب افزایش معنویت در دانشجویان می‌شود

  برگزیده جشنواره قرآن و عترت تاکید کرد: رسیدن به کمال میسر نمی‌شود مگر اینکه شخص با معنویت و حالات معنوی مأنوس باشد. یکی از شاخص‌های اصلی که موجب افزایش معرفت در اشخاص می‌شود، انس گرفتن با قرآن و استفاده از رهنمودهای قرآن است؛ باید بدانیم قرآن چه چیزی می‌گوید. باید همراه با آموختن ترتیل، تحقیق و قرائت، تفسیر را نیز بیاموزیم و جوانان را تشویق به حضور در این جشنواره‌ها کنیم. همین حضور باعث افزایش معنویت در جوانان است.

 • مصاحبه ۱۳۹۸-۰۸-۱۳ ۱۰:۳۵

  عدم تبلیغ و صرف هزینه؛ از علل کاهش گرایش دانشگاهیان و جوانان به قرآن

  گروه فعالیت های قرآنی یکی از کارمندان شرکت کننده در رشته قرائت تحقیق در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت گفت: یکی از علل کاهش گرایش جوانان و به طور ویژه دانشگاهیان به قرآن، عدم تبلیغ و توجه به قرآن نسبت به بخش های دیگر است.

 • تواشیح ۱۳۹۸-۰۸-۱۳ ۰۹:۳۴

  برگزیده تواشیح جشنواره قرآن و عترت مطرح کرد:

  در محضر قرآن بودن، یعنی برنده بودن

  برگزیده تواشیح در بخش آوایی جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به روند مطلوب جشنواره، کنار قرآن بودن و شناخت قرآن را برگزیده بودن خواند.

 • راستی ۱۳۹۸-۰۸-۱۳ ۰۹:۳۲

  برگزیده سه رتبه نخست جشنواره قرآن و عترت

  تقویت روحیه اسلامی و مذهبی با برگزاری جشنواره قرآن و عترت

  برگزیده دانشجویی در رشته اذان، تواشیح و تیمی با اشاره به جایگاه قرآن در زندگی، از تقویت روحیه اسلامی و مذهبی با برگزاری جشنواره قرآن و عترت به عنوان یکی از اهداف جشنواره نام برد.

 • سرکاری ۱۳۹۸-۰۸-۱۳ ۰۹:۲۸

  برگزیده نخست ترجمه خوانی جشنواره قرآن و عترت:

  رفتار قرآنی در جشنواره موج می زد

  برگزیده نخست ترجمه خوانی جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری مقبول جشنواره و نقاط قوتی که بر آن حاکم بود، از رفتار قرآنی که بر جشنواره حاکم بود، سخن گفت.

 • حوریه عقبایی ۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۱۲:۴۳

  شاخصه‌های قرآنی در سطح جامعه معرفی شود

  یکی از داوران بیست‌وچهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: باید شاخصه‌های ارزشی قرآن در سطح جامعه معرفی شود، به‌گونه‌ای که فعالان قرآنی در اصناف و حوزه‌های مختلف و حتی غیرمرتبط با قرآن به مردم معرفی شوند.

 • بهی جشنواره ۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۱۵:۲۰

  برگزیده بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت:

  بهره گیری از "هنر" بهترین فرصت برای تبلیغ و ترویج دین است

  امیر حسین بهی کارمند دانشگاه علوم پزشکی گلستان و رتبه اول فیلم کوتاه در "بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت" گفت: برای ترغیب افراد به معنویت، پند و اندرز مستقیم چندان اثر بخش نیست و نمی‌توانیم با این روش آنها را به این سمت و سو ترغیب کنیم. بهترین راه ترغیب جوانان به معنویت جذب آنها از طریق هنر است.

 • رتبه برتر ۱۳۹۸-۰۷-۳۰ ۱۰:۱۱

  برترین بانوی قاری قرآن سال ۹۸:

  برگزارکننده مسابقات بین‌المللی قرائت با رعایت ضوابط شرعی ویژه بانوان باشیم

  هاله فیروزی، رتبه ممتاز رشته قرائت تحقیق چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، با ابراز گلایه از نابرابری امکانات بین آقایان و بانوان برای فراگیری قرائت قرآن، اظهار کرد: اگر ضوابط قرائت شرعی بانوان در کشورهای پیشتاز این عرصه رعایت نمی‌شود، ایران، پیشگام برپایی این رقابت‌ها در سطح بین‌المللی باشد.

 • وادی پور ۱۳۹۸-۰۷-۲۸ ۰۷:۵۴

  نمازخانه‌های دانشگاه‌ها و مراکز بهداشتی، درمانی تابعه وزارت بهداشت ساماندهی می‌شوند

  رییس دبیرخانه‌های مشترک «ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت بهداشت»، از برگزاری دوره آموزشی شیوه‌های صحیح دعوت به نماز ویژه ائمه جماعات دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز بهداشتی، درمانی تابعه وزارت بهداشت خبر داد و گفت: با درخواست معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دستور وزیر بهداشت، نمازخانه‌های مراکز تحت پوشش این وزارتخانه ساماندهی می‌شوند.

 • مصاحبه ۱۳۹۸-۰۷-۱۸ ۰۷:۱۳

  دانشجوی رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

  برگزاری جشنواره موجب رشد و ارتقاء دانشجویان است

  میلاد ناصری دانشجوی رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در بیان انگیزه خود برای شرکت در جشنواره قرآن و عترت گفت: تعداد کمی از دانشجویان در رشته دعا خوانی و اذان در دانشگاه‌های علوم پزشکی فعالیت می‌کنند. با حضور در جشنواره با آنها آشنا می‌شویم و برخی از آنها را قویتر و جلوتر از خود می‌بینیم. آشنایی با دیگر فعالان قرآنی موجب ترغیب و تشویق دانشجویان است و موجب می‌شود که این راه را جدی‌تر ادامه دهند. به دست آوردن رتبه هم می‌تواند یکی از انگیزه‌ها باشد اما کسب رتبه قطعا تنها انگیزه برای شرکت در جشنواره نیست.

 • دانشجو ۱۳۹۸-۰۷-۱۷ ۱۵:۰۲

  شرکت‌کننده دوره دانشجو معلم و متدبر قرآن:

  برگزاری دوره‌های آموزش قرآن ویژه دانشجویان توسعه یابد

  محمدمهدی کاتب، شرکت‌کننده طرح دانشجومعلم و متدبر قرآن با اشاره به اینکه در انتخاب اساتید دوره‌هایی که شرکت‌کنندگان آن دانشجویان هستند باید دقت بیشتری مبذول شود بر توسعه این دوره‌ها در سطح دانشگاه‌ها تأکید کرد.

 • بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور ۱۳۹۸-۰۷-۱۵ ۱۰:۴۲

  حافظ کل قرآن کریم و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

  انس و الفت دانشجویان علوم پزشکی با کتاب آسمانی قرآن، بسیار زیاد است

  میلاد عاشقی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و حافظ کل قرآن کریم می‌گوید: بر خلاف تصور، خیلی از افراد فکر می‌کنند که دانشجویان پزشکی به دلیل مشغله درسی و تحصیلی نمی‌توانند  آنچنان که باید و شاید به فعالیت‌های قرآنی و دینی بپردازند و یا به تعبیری این دانشجویان روحیه این فعالیت‌ها را ندارند، در صورتی که چنین نیست و میزان استقبال و مشارکتی که جامعه دانشگاهی به خصوص دانشجویان از این رویداد بزرگ قرآنی داشتند گواه این مدعاست که انس و الفت دانشجویان علوم پزشکی با کتاب آسمانی‏، بسیار زیاد است.

 • مصاحبه ۱۳۹۸-۰۷-۱۳ ۱۳:۲۰

  محمد مهدی بحرالعلوم:

  مشارکت ۱۱درصدی دانشجویان در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

  رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت نرخ مشارکت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت را یازده درصد از کل دانشجویان علوم پزشکی اعلام کرد و افزود: این آمار از نرخ مشارکت عموم جامعه در فعالیت‌های قرآنی بیشتر است؛ اما راضی نیستیم و تلاش می‌کنیم شرایطی مهیا شود که همه دانشجویان در جشنواره قرآنی به نوعی مشارکت کنند و به آن واکنش مثبت نشان دهند و در حال حرکت به سمت این مسیر هستیم.

 • مصاحبه خانم دهقان زاده در جشنواره قرآن و عترت ۱۳۹۸-۰۷-۱۱ ۱۷:۳۳

  افراد مبتدی اگر یادگیری قرآن را آغاز کنند جذب زیبایی‌های آن می‌شوند

  شرکت کننده در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت و رتبه اول رشته قرائت تحقیق بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت معتقد است افرادی که در سطح مبتدی هستند اگر یادگیری قرآن را آغاز کنند جذب زیبایی‌های آن می‌شوند

 • حمید راستی ۱۳۹۸-۰۷-۱۱ ۱۵:۵۶

  دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

  افزوده شدن بخش مسابقات تیمی به جشنواره، نشاط و پویایی را به این رویداد بزرگ قرآنی تزریق کرد

  حمید راستی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و یکی از اعضای تیم راه یافته به مرحله نهایی مسابقات بخش تیمی جشنواره، سطح کیفی وفنی رقابتهای بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت را مطلوب توصیف کرد وگفت: افزوده شدن بخش مسابقات تیمی به برای نخستین بار به جشنواره قرآن، نشاط و پویایی را به فضای جشنواره تزریق کرد.

 • دکتر لاری ۱۳۹۸-۰۷-۱۰ ۱۳:۵۷

  معاون وزیر بهداشت: فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها «معنامحور» می‌شوند

  دکتر سیما سادات‌لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، گفت: تلاش ما در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت این است که فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها "معنامحور" شوند و دانشجویان درک عمیقی از آیات نورانی وحی داشته باشند؛ در این راستا طرح "تدبر در قرآن" در تعدادی از دانشگاه‌های علوم پزشکی اجرا و با استقبال زیادی از سوی دانشجویان مواجه شده است.

 • مصاحبه ۱۳۹۸-۰۷-۰۷ ۰۹:۵۸

  مسؤول ستاد اقامه نماز نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

  ستون‌های دین باید از خانواده شکل بگیرد/دین باید تحقیقی باشد

  مسؤول ستاد اقامه نماز نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که باید در خانواده‌ ریشه‌ها و ستون‌ دین شکل بگیرد، گفت: اگر پدر و مادر در کنار توجه به پوشاک و خوراک فرزندان، نیاز روحی او را نیز در نظر بگیرند و در مورد نماز با فرزندان خود حرف بزنند و چرایی ارکان نماز را بیان کنند، فرزندانی را به جامعه و دانشگاه تحویل خواهند داد که دارای ریشه‌های ایمانی محکمی بوده و در مقابل یک شبهه و هجمه فرهنگی سست نمی‌شوند.

 • مصاحبه ۱۳۹۸-۰۷-۰۴ ۱۲:۰۱

  امام جماعت سابق دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

  دانشجو، دانشکده و روحانی در کنار هم دست و بازوی یکدیگر هستند

  امام جماعت سابق دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشجوی متدین به همراه روحانی دغدغه‌مند می‌تواند جامعه‌ای سالم تحویل دهد، از این جهت دانشجو، دانشکده و روحانی در کنار هم دست و بازوی یکدیگر هستند لذا باید تلاش کنیم انسجام را در میان خود ایجاد و حفظ کنیم.

 • جشنواره قرآن و عترت. شهرکرد ۱۳۹۸-۰۶-۱۲ ۰۸:۵۷

  معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت:

  بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در دو مرحله برگزار می‌شود

  معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: امسال به دلیل محدودیت استان همدان در پذیرش مسافر، مقرر شد مرحله کشوری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در دو مرحله برگزار شود. بدین ترتیب مرحله پایانی برخی از رشته‌ها مهرماه و مرحله نهایی دیگر رشته‌ها در اختتامیه جشنواره، هفتم تا دهم آبان ماه برگزار شود.

 • متدبر ۱۳۹۸-۰۶-۱۱ ۱۲:۴۶

  شرکت‌کننده در دوره «دانشجو متدبر قرآن»:

  برنامه‌ریزی‌ها در راستای جذب غیرقرآنی‌ها باشد/ عمل به احکام؛ مهمترین خروجی طرح‌های قرآنی

  دانشجوی کارشناس ارشد علوم قرآن با تأکید بر اینکه مهمترین نتیجه و خروجی دوره‌ها و طرح‌ها باید عمل به احکام دینی و قرآنی باشد، گفت: برگزاری هرگونه دوره و طرح قرآنی می‌تواند مسیر فعالیت خدمتگزاران به قرآن را اعتلا بخشد.

 • زارعان ۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۱۳:۴۸

  مدرس فنون و روش های تدریس در دهمین دوره طرح تربیت دانشجو معلم قرآن:

  داشتن تخصص قرآنی به معنای توانایی در تدریس و آموزش قرآن نیست

  مدرس فنون و روشهای تدریس در دهمین دوره طرح تربیت دانشجو معلم قرآن گفت: دانشجویان علوم پزشکی شرکت کننده در دوره های تربیت دانشجو معلم قرآن به لحاظ آمادگی های فردی مانند سطح هوشی و انگیزشی بسیار ممتاز هستند و همچنین از نظر معلومات قرآنی شرایط خوبی دارند و قاریان و حافظان برجسته ای هستند اما به لحاظ تجربه تدریس عموما آمادگی و مهارت لازم را به دست نیاورده اند و باید در این زمینه آموزش ببینند تا به استاندارد های لازم برسند.

 • حسینی ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۵:۱۳

  خانواده ام از کودکی علاقه به قرآن را در من ایجاد کردند/ آرزو دارم حافظ کل قرآن شوم

  یکی از دانشجویان دختر شرکت کننده در دهمین دوره طرح تربیت دانشجو معلم قرآنی گفت: خانواده ام از کودکی علاقه به قرآن را در من ایجاد کردند و اینگونه در این مسیر نورانی وارد شدم و خدا را شاکرم.

 • استاد محمودیان ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۰:۳۴

  مدرس کارگاه سبک زندگی قرآنی؛

  باید آموزه‌های قرآنی در زندگی روزمره ما جاری و ساری شود

  استاد محمودیان در حاشیه دهمین دوره آموزشی دانشجو معلم قرآن کریم به خبرنگار مفدا گفت: در کلاس قرآن و زندگی تلاش می‌کنیم تا مفاهیم و آموزه‌های قرآنی را در ارتباط با مسائل زندگی روزمره به دانشجویان آموزش دهیم. هدف آن است که آنها بتوانند به عنوان یک دانشجو یا فردی که در سیستم بهداشت و درمان کشور کار می‌کند و یا فردی که می‌خواهد خانواده تشکیل دهد بتواند شاخصه ها، آموزه ها و مهارتهای زندگی قرآنی را در زندگی خود بکار بندد.

 • سلیمی ۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۱۲:۵۱

  قاری و حافظ قرآن باید سبک زندگی قرآنی و اسلامی داشته باشد

  یکی از شرکت کنندگان در دهمین دوره طرح تربیت دانشجو معلم قرآنی گفت: با این هدف که یاد بگیریم و یاد بدهیم در دوره های تربیت دانشجو معلم قرآنی شرکت کردم و خدا را شکر که کلاس ها با استاندارد بسیار بالایی برگزار شد و مطالب بسیار مفید و کاربردی را یاد گرفتم. فردی که اهل قرائت و حفظ قرآن است و آن را تدریس می کند باید سبک زندگی قرآنی اسلامی داشته باشد و چه بسا که دیگران با دیدن سبک زندگی ما به سمت قرآن کشش و تمایل پیدا کند.

 • جشنواره ۱۳۹۸-۰۴-۲۱ ۱۲:۰۰

  مسؤول مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

  استفاده از سفیران قرآنی مهمترین عامل موفقیت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جذب مخاطبان است

  مسؤول مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تشکیل سفیران قرآنی دانشجویی و کارمندی را از مهمترین عوامل موفقیت این دانشگاه در جذب مخاطبان دانست.

 • فیزیک ۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۱۴:۱۲

  فضای دخترانگی، فیزیک و قرآن؛

  عشق من فیزیک، اما قرآن همه چیزم است

  فرشته اسماعیل‌زاده، دانشجوی سال ششم دکتری فیزیک دانشگاه شریف و حافظ ۲۰ جزء قرآن، در بیان تجربه خود از ۱۲ سال تحصیل در رشته فیزیک و تنفس در فضای حفظ قرآن اظهار کرد: همیشه گفته‌ام که اگر درسم تمام شود، ممکن است تا پایان عمر فعالیتم قرآنی باشد و لزوماً در حوزه فیزیک نباشد.

 • حسنی ۱۳۹۸-۰۴-۰۷ ۱۶:۰۰

  مسوول دبیرخانه ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:

  دین‌گریزی برداشتی سطحی از جوان امروزی است

  مسؤول دبیرخانه ستاد اقامه نماز در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: به نظر می‌رسد اصطلاح دین گریزی جوانان که امروزه زیاد شنیده می‌شود، برداشتی سطحی از جوان امروزی است. چنانچه در مراسم اربعین، عاشورا و اعتکاف می‌بینیم حضور جوانان بسیار پررنگ است و این از رویش‌های انقلاب است.

 • امیدواری ۱۳۹۸-۰۴-۰۲ ۱۳:۱۷

  در گفتگوبا مفدا،

  رموز موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امور قرآنی تشریح شد

  رییس اداره توسعه فعالیتهای قرآنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز رمز موفقیت این دانشگاه در امور قرآنی را در پیوستگی فعالیتهای قرآنی، شناسایی افراد مستعد، ارج نهادن به شخصیتها و چهره‌های قرآنی دانشگاه و بهره‌برداری از آنها در دانشگاه و همراهی سیاستهای دانشگاه با فعالیتهای قرآنی دانست.