نمایش همه
 • کریم پور ۱۳۹۸-۰۲-۳۱ ۱۶:۰۵

  دبیر هیئت و کانون مذهبی دانشگاه علوم پزشکی ساوه:

  این پویش برگ زرینی در کارنامه دانشجویان و اقشار فرهیخته کشور است

  دبیر هیئت و کانون مذهبی دانشگاه علوم پزشکی ساوه با اشاره به سیل اخیر در برخی استانها به خبرنگار مفدا گفت: در سیل اخیر تعداد زیادی از هموطنان دچار مشکلاتی شدند. خانه و سرمایه زندگی‌ را از دست دادند و این وظیفه ما را به عنوان یک ایرانی و یک مسلمان سنگین‌تر می‌کند و لازم است برای حمایت از آنها تلاشمان را دوچندان کنیم.

 • زال ۱۳۹۸-۰۲-۳۰ ۲۳:۲۳

  کارشناس روانشناسی بخش قرآن و سلامت:

  اعتقاد به معنویت مکمل سلامت روانی انسانها است

  کارشناس غرفه روانشناسی وزارت بهداشت در گفتگو با مفدا اعتقاد به معنویت را مکمل سلامت روحی دانست و گفت:اعتقاد به معنویت، استقامت و پایداری روحی را بالا می‌برد و افراد با داشتن صبر و پایداری بر ناملایمات فائق می‌آیند.

 • نمایشگاه ۱۳۹۸-۰۲-۲۸ ۲۲:۵۳

  مشاوره چند بعدی در بخش سلامت به حل مشکلات مراجعین کمک می‌کند

  کارشناس تغذیه بخش قرآن و سلامت بیست و هفتمین نمایشگاه قرآن کریم به خبرنگار مفدا گفت: ارائه مشاوره چند بعدی در غرفه‌ها به حل بهتر مشکل افراد کمک می‌کند.

 • صنعتی ۱۳۹۸-۰۲-۲۸ ۰۰:۱۳

  کارشناس طب سنتی در گفتگو با مفدا:

  توصیه‌های طبی بسیاری در دین وجود دارد که صحت آنها باعلوم جدید نیز اثبات شده است

  محمدرضا صنعتی کارشناس طب ایرانی در بخش سلامت بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به خبرنگار مفدا گفت: توصیه‌های مفید بسیاری در دین وجود دارد که صحت آنها باعلوم جدید نیز اثبات شده است.

 • دهقانی ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۲۱:۲۰

  دبیر مجمع قرآن و عترت وزارت بهداشت تشریح کرد؛

  برنامه های مجمع قرآن و عترت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن

  مریم دهقانی در گفتگو با مفدا به تشریح برنامه‌های این مجمع در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم پرداخت.

 • فرهنگ فر ۱۳۹۸-۰۲-۲۴ ۱۰:۴۰

  نزدیک شدن دلها یکی از نتایج مشارکت در پویش ملی بهار همدلی است

  سیدمحمدرضا فرهنگ فر دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در آیه ۶۳ سوره انفال آمده است: «لو انفقت ما فی الارض جمیعا ما الفت بین قلوبهم و لکن الله الف بینهم إنه عزیز حکیم» یعنی خداوند بر مؤمنان منت نهاد و دل های آنان را به واسطه ایمان نزدیک گرداند. همین آیه موتور محرکه شکل گیری پویشها و جنبش‌ها برای کمک به سایر مؤمنان است و شرکت دراین پویش می تواند تجلی زیبایی از نزدیکی دلها باشد.

 • بهار ۱۳۹۸-۰۲-۲۲ ۱۲:۴۳

  بر اساس توصیه‌های صریح قرآن به این طرح انسان دوستانه پیوسته‌ام

  ندا احسانی دبیرکانون قرآن وعترت دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: به عنوان یک عضو از جامعه قرآنی وزارت بهداشت و مسؤول کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی سمنان برای جلب رضایت امام زمان(عج) و بر اساس توصیه های صریح قرآن وعترت به این طرح انسان دوستانه پیوسته‌ام.

 • تقی زاده ۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۱۴:۱۱

  در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن،

  از پرچم کانون‌های مذهبی وزارت بهداشت رونمایی می‌شود

  محمدرضا تقی زاده دبیر کانون‌های مذهبی وزارت بهداشت گفت: در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از پرچم کانون‌های مذهبی وزارت بهداشت رونمایی می‌شود.

 • فرامرزی ۱۳۹۸-۰۲-۱۹ ۰۹:۲۴

  دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

  تا زمانی که آرامش به مناطق سیل زده برگردد در کنار هموطنان هستیم

  علیرضا فرامرزی دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به خبرنگار مفدا گفت: هم‌وطنان ما در حادثه سیل اخیر در یک لحظه تمام زندگی خود را از دست داده‌اند و خانه، پوشاک و سرپناهی برای ادامه حیات ندارند. کافی است تنها یک لحظه خود را در این شرایط سخت تصور کنیم.

 • قرآنی ۱۳۹۸-۰۲-۱۰ ۱۴:۳۹

  کمک‌های ما هر چند اندک در بهبود آلام هموطنان آسیب دیده موثر است

  به گزارش مفدا، داریوش حیدری دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تاکید بر لزوم پیوستن دانشگاهیان وزارت بهداشت به پویش بهار همدلی گفت: هدف از پیوستن به این پویش کمک به هموطنانی است که در حادثه سیل اخیر دچار آسیب شده‌اند و کمکهای ما هر چند اندک می‌تواند در بهبود آلام این عزیزان موثر باشد.

 • قرآنی ۱۳۹۸-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۸

  با اتحاد خانه‌هایی محکم و ایمن‌ خواهیم ساخت

  علی بدیع الزمان عضو شورای مرکزی مجمع قرآن و عترت به خبرنگار مفدا گفت: خود را موظف می‌دانم که در پویش بهار همدلی شرکت و گامی کوچک در جهت کاهش الام هموطنان عزیز و آسیب دیده بردارم. با یاری و اتحاد همه مردم خانه‌هایی محکم و ایمن‌ خواهیم ساخت.

 • راستی ۱۳۹۸-۰۲-۰۹ ۱۴:۵۹

  کمک به هموطنان و نیازمندان از به یاد ماندنی‌ترین خاطرات زندگی‌ام است

  حمید راستی عضو شورای مرکزی مجمع تخصصی قرآن و عترت وزارت بهداشت و نماینده دبیران کانونهای دانشجویی تبریز با اشاره به وقایع ناگواری که طی ماههای اخیر برای هم‌وطنان رخ داده است گفت: همیشه کمک به هم‌وطنان و نیازمندان یکی از لذت بخش‌ترین و خاطره انگیزترین امور در زندگی‌ام بوده و امداد رسانی در حادثه تلخ زلزله کرمانشاه و زلزله آذربایجان شرقی در سال ۹۱ از خاطرات به یاد ماندنی زندگی‌ام است.

 • دهقانی ۱۳۹۸-۰۲-۰۷ ۱۵:۵۳

  جامعه علوم پزشکی مرزهای خدمت را محدود به ساختمان دانشگاه نداند

  دبیر مجمع تخصصی قرآن و عترت وزارت بهداشت در گفتگو با مفدا تاکید کرد: جامعه پزشکی نباید مرزهای خدمت و کسب دانش را محدود به ساختمان دانشگاه بداند. باید آستین همت بالا بزنیم و به بهترین نحو و در سریع‌ترین زمان از آلام و مشکلات مردم آسیب دیده در سیل اخیر بکاهیم.

 • تقی زاده ۱۳۹۸-۰۲-۰۷ ۱۳:۰۸

  دبیر مجمع کانونهای مذهبی وزارت بهداشت:

  پویش بهار همدلی با همراهی همه دانشگاهیان به نتیجه مطلوب می‌رسد

  دبیر مجمع تخصصی کانونهای مذهبی وزارت بهداشت در گفتگو با مفدا گفت: پویش بهار همدلی بدون حمایت دانشجو و دانشگاهیان قابل اجرا نیست. در این راستا از همه دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی دعوت می‌کنم تا با عضویت و مشارکت در این پویش و کمک‌رسانی در حد توان خود، قدمی در این مسیر بردارند و از اجر اخروی این عمل نیک بهره‌مند شوند.

 • مجمع ۱۳۹۸-۰۱-۱۷ ۱۱:۵۰

  احمدرضا اخوت:

  پی بردن به ضرورت رجوع به قرآن مهم‌ترین مسئله امروز ماست

  مدیر مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت گفت: رجوع به قرآن مهم‌ترین کاری است که همه باید بکنند و بحث تولید علم و دیگر مباحث فرع بر آن است. همه باید خود را نیازمند به قرآن بدانند.

 • رهبری ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۰۹:۰۸

  در گفتگو با مفدا؛

  اقدامات مجمع قرآن و عترت وزارت بهداشت در یک سال اخیر تشریح شد

  رسول رهبری دبیر مجمع قرآن و عترت وزارت بهداشت در گفتگو با مفدا اقدامات این مجمع را در یک سال اخیر تشریح کرد.

 • حانم دهقانی ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۳

  سامان دهی به کانونهای قرآنی اولویت کاری مجمع قرآن و عترت دانشجویان است

  مریم دهقانی دانشجوی منتخب قرآنی دانشگاههای علوم پزشکی اصلاح اساسنامه مجمع قرآنی دانشجویان، تشکیل کارگروههایی زیر نظر کانون قرآن و عترت، سامان دادن به کانونهای قرآن و عترت را از برنامه‌های خود در شورای مرکزی مجمع قرآن و عترت عنوان کرد

 • صادقی ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۱:۴۸

  نگاه نادرست متسابقان رشته‌های آوایی به رشته‌های معارفی/ غرور؛ معضل امروز جامعه قرآنی

  دارنده رتبه سوم رشته حفظ معارف حدیث چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف گفت: در مسابقات مختلف شرکت‌کنندگان رشته‌های آوایی به رشته‌های معارف به چشم مسابقات کتابخوانی نگاه می‌کنند در صورتی‌که مسابقات معارف اصلاً اینطور نیست، متأسفانه غرور در اکثر رشته‌ها به‌ویژه رشته‌های آوایی به وفور وجود دارد و امروز به عنوان یک معضل مطرح است.

 • لطف آبادی ۱۳۹۷-۱۱-۱۴ ۱۴:۲۵

  مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

  بخش پژوهشی جشنواره قرآن و عترت با رویکردهای کمیسیون منطبق شود

  مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کاشان و دانشجوی دکتری رشته علوم قرآن و حدیث: پیشنهادم این است که در راستای همگرایی بیشتر فعالیتهای قرآنی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، بخش پژوهشی جشنواره قرآن و عترت با رویکردها و سیاست های کمیسیون انطباق داشته باشد.

 • حجت السلام رستمی ۱۳۹۷-۱۱-۱۲ ۰۸:۰۵

  رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها؛

  امروز نمی‌توان با ادبیات گذشته برای نسل جوان جذابیتی داشت/زیبا خوانی قرآن یکی از حوزه‌های مورد توصیه بزرگان است

  رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: شناخت اقتضائات جامعه جوان با توجه به تغییرات فراوانی که در مسائل دانشجویان و ادبیات آن‌ها رخ داده است ضروری است، زیرا امروز دیگر نمی‌توان با ادبیات گذشته برای نسل جوان جذابیتی داشت.

 • طباطبایی ۱۳۹۷-۱۱-۰۷ ۱۵:۳۹

  حجت‌الاسلام‌ سید محمدکاظم طباطبایی:

  غالب روایات طبی، سند ندارند/ اهل بیت دنبال تأسیس نظام طبی نبودند

  رئیس پژوهشکده علوم و معارف حدیث موسسه دارالحدیث قم گفت: وقتی به روایات طبی مراجعه می‌کنیم، می‌بینیم اکثر این روایات، نه در کتاب معتبری آمده است و نه سند درستی دارد.

 • نشست علمی «جستاری در روایات طبی در پرتو ملاحظات فقهی_اصولی» به روایت تصویر ۱۳۹۷-۱۰-۲۵ ۱۳:۵۸

  رییس دانشکده سلامت و دین:

  انتشار مقالات حوزه «سلامت و دین» در مجلات انگلیسی زبان، مانع پیشرفت علاقمندان تازه کار در این حوزه است

  دکتر اکرم حیدری رییس دانشکده سلامت و دین به خبرنگار مفدا گفت: یکی از چالشها در این حوزه آن است که اساتید تمایل دارند در مجلات انگلیسی زبان مقالات خود را منتشر کنند تا از رتبهISI، Pubmed و Scopus بهره‌مند شوند. آفت این امر آن است که افرادی که گروه هدف این تحقیقات هستند و می‌توانند به صورت بهینه از نتایج این تحقیقات استفاده کنند اصلا به آن مجلات مراجعه نمی‌کنند تا از نتایجش بهره‌مند شوند

 • بحرالعلوم ۱۳۹۷-۱۰-۱۹ ۱۳:۱۸

  در گفتگوی بحرالعلوم با مفدا‎‏؛

  برنامه‌های مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در چهلمین سالگرد انقلاب تشریح شد

  محمد مهدی بحرالعلوم در گفتگو با مفدا ضمن تشریح برنامه‌های مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از اهتمام مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت بر همکاری بیشتر با نهادهای فرهنگی کشور خبر داد.

 • مصاحبه اقامه نماز روز دوم ۱۳۹۷-۱۰-۱۲ ۰۹:۴۰

  باید حلاوت مؤذن بودن و مکبر بودن را زنده کنیم

  مسؤول دبیرخانه ستاد اقامه نماز در دانشگاه علوم بهزیستی به خبرنگار مفدا گفت: باید در کنار مدرنیته بازگشت به سنت را داشته باشیم و غرق مدرنیته نشویم. نباید سنتها را فراموش کنیم و بگوییم گذشتگان هرچه کردند اشکال داشته است. باید حلاوت مکبر شدن در نماز جماعت زنده شود.

 • مصاحبه اقامه نماز روز دوم ۱۳۹۷-۱۰-۰۹ ۰۸:۱۵

  کارشناس دبیر خانه ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت:

  اگر بپذیریم که اثر گذاری محیط بر ما بیشتر از دیالوگ است و آن را اصلاح کنیم جوان ما زیست مؤمنانه‌ای خواهد داشت

  محسن خلیلی کارشناس دبیر خانه ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی قزوین و دانش آموخته جامعه شناسی در تحلیل وضعیت فعلی اقامه نماز در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: امروز دیگر با یک گفتگو نمی‌توانیم فرد را دینی بار بیاوریم. فرهنگ دینی در امر روزمره زندگی جاری است و باید در آپارتمانها، در بیمارستانها، در محلات، در حشر و نشرها آن را جستجو کنیم و اگر بپذیریم که اثرگذاری این فرهنگ بر ما بیشتر از دیالوگ است و آن را اصلاح کنیم، این دیالوگ ها را هم نداشته باشیم جوان ما زیست مؤمنانه‌ای خواهد داشت.

 • اقامه نماز روز دوم ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۴:۳۲

  برای درمان روح جامعه، مهمترین معاونت وزارت بهداشت معاونت فرهنگی است

  مدیر مرکز تخصصی نماز گفت: در وزارت بهداشت رسالت دینی بسیار محکمی داریم. برای اینکه روح جامعه را درمان کنیم چه بسا مهمترین معاونت وزارت بهداشت معاونت فرهنگی باشد و مهمترین برنامه‌ها و بودجه‌های وزارت بهداشت باید برای رشد دینی اختصاص پیدا کند.

 • انعقاد تفاهم نامه ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۰۸:۳۳

  مدیر گروه فرهنگ‌نامه‌ها و معاجم قرآنی پژوهشکده‌ فرهنگ و معارف قرآن:

  انعقاد تفاهمنامه میان پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و وزارت بهداشت‏، سبب تقویت مطالعات میان رشته‌ای می‌شود

  مدیر گروه فرهگنامه‌ها و معاجم قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با اشاره به انعقاد تفاهمنامه میان این پژوهشکده و دبیرخانه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت گفت: این تفاهمنامه با هدف فراهم کردن امکان بهره‌مندی حداکثری از آموزه‌های قرآن کریم در حوزه مطالعات میان رشته‌ای به امضاء رسیده است.

 • رحمان پور ۱۳۹۷-۰۹-۲۵ ۱۳:۱۱

  مسؤول دبیرخانه ستاد اقامه نماز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

  جذابیت در اقامه نماز وابسته به اقدامات اداری و بودجه نیست

  مسؤول دبیرخانه ستاد اقامه نماز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد معتقد است برگزاری جلسات و ساختارمند کردن فضا لازمه هر کار تشکیلاتی است اما جذابیت اموری چون اقامه نماز نیازمند فضای اداری و بودجه نیست.

 • ملی ۱۳۹۷-۰۹-۱۱ ۰۹:۴۱

  شرکت‌کننده مسابقات ملی دانشجویان بیان کرد:

  ارزش‌گذاری‌هایی که در حد نخبگان قرآنی نیست/ مثبت و منفی جشنواره ملی قرآن دانشجویان

  نفر اول سی‌ودومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور با اشاره به اینکه ارزش‌گذاری‌هایی که برای نخبگان قرآنی حاضر در جشنواره ملی صورت می‌گیرد در حد این رویداد ملی و کشوری نیست، به بیان نکات مثبت و منفی این دوره از جشنواره که در مشهد برگزار شد، پرداخت.

 • ملی ۱۳۹۷-۰۹-۰۶ ۱۰:۵۰

  تولیدات موازی در رشته اذان نتیجه‌بخش نیست

  مؤذن برتر جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور عنوان کرد: اینکه ما همیشه به یک روش عمل کنیم و تولیدات موازی در رشته اذان داشته باشیم، نتیجه خوبی نخواهد داشت.