نمایش همه
 • تقی زاده ۱۳۹۷-۰۹-۰۵ ۰۸:۲۰

  کانون‌های مذهبی در دانشگاه‌های علوم پزشکی متولی مشخصی ندارند

  محمدرضا تقی زاده دبیر کانون‌های مذهبی وزارت بهداشت معتقد است مهمترین مشکل کانون‌های مذهبی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، نداشتن متولی مشخص برای حمایت از این کانون‌ها است.

 • محمد محمدی کرمانشاه ۱۳۹۷-۰۹-۰۴ ۰۱:۴۵

  دانشجوی اهل تسنن دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

  هدف والا این است که با وجود تفاوت‌ها، با صلح زندگی کنیم/ موضوع وحدت محدود به قشر یا زمان خاصی نیست

  دانشجوی اهل تسنن دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: هدف این نیست که همه یک طور فکر کنند بلکه هدف والاتر این است که همه با وجود تفاوت‌ها در کنار هم با صلح و صمیمیت زندگی کنند. این نمود زیبایی انسان است. وحدت محدود به قشر خاص و یا زمان خاصی نیست و باید همیشه و در هر زمان تجلی داشته باشد.

 • حق گویی ۱۳۹۷-۰۹-۰۳ ۱۸:۴۹

  دانشجوی اهل تسنن دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

  همه دانشجویان اعم از شیعه و سنی با پی‌گیری می‌توانند به مطالبات به حق خود دست یابند

  محمد حق گویی دانشجوی اهل تسنن و دبیر شورای هماهنگی کانون‌ها در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه معتقد است همه دانشجویان اعم از شیعه و سنی با پی‌گیری می‌توانند به مطالبات به حق خود دست یابند.

 • رهبری ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ ۰۹:۴۴

  در هفته قرآن و عترت در دانشگاه‌ها؛

  سامانه ثبت نام دانشجویان در کانون‌های قرآن و عترت رونمایی می‌شود

  دبیر مجمع کانونهای قرآن و عترت وزارت بهداشت به مناسبت هفته قرآن و عترت گفت: یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم این است که آمار دقیقی از اعضای کانون‌های قرآن وعترت در دانشگاه‌های علوم پزشکی نداریم. بخشی از سایت اطلاع رسانی مجمع به این موضوع اختصاص یافته است که انشاالله در این هفته رونمایی می‌شود.

 • طبیب دوار ۱۳۹۷-۰۸-۲۱ ۱۱:۵۰

  پیامبر (ص) طبیب الدوار بود، مبلغان طبیب الدوار باشند

  پیامبر (ص) حقیقتا با هجرت خود نشان دادند که طبیب الدوار یا پزشکی دوره گرد است. پیامبر(ص) منتظر بیمار نبود که بیمار با پای خود به سراغ حضرت بروند بلکه پزشک یا طبیبی بودند که با پای خود سراغ بیمار می رفتند.

 • بحرالعلوم ۱۳۹۷-۰۸-۲۱ ۰۹:۵۰

  محمد مهدی بحرالعلوم:

  افراد با کمترین اطلاعات و علاقه‌مندی می‌توانند در جشنواره قرآنی شرکت کنند

  رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت به مناسبت هفته قرآن و عترت در دانشگاه‌ها به خبرنگار مفدا گفت: در مرکز قرآن و عترت سعی کردیم رشته‌های متنوعی را تعریف کنیم و هرکسی را از هر جایی که تمایل دارد وارد آموزش‌های قرآنی کنیم حتی اگر این مواجهه با قرآن در حداقل ممکن باشد. افراد با کمترین اطلاعات و علاقه قرآنی می‌توانند در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت شرکت کنند.

 • دکتر بهروز دادخواه ۱۳۹۷-۰۸-۲۰ ۰۸:۱۷

  معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

  تشکیل اتاق فکر قرآنی عامل موفقیت ما در جشنواره است

  دکتر دادخواه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به خبرنگار مفدا گفت: تشکیل مجمع قاریان قرآن، استفاده از رابطین قرآنی در مراکز مختلف، استفاده از پتانسیل تشکلهای دانشجویی عامل موفقیت ما در جشنواره قرآن و عترت است.

 • حسینی ۱۳۹۷-۰۸-۱۳ ۱۵:۱۲

  سیدمصطفی حسینی در گفتگو با مفدا:

  برگزاری باشکوه این جشنواره را مصداق ارج نهادن به قرآن می‌دانم

  سید مصطفی حسینی در گفتگو با مفدا ضمن تشکر از مسؤولان برگزاری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت، تلاشهای صورت گرفته در برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشنواره را مصداق ارج نهادن به قرآن دانست.

 • میرحسینی ۱۳۹۷-۰۸-۰۶ ۱۵:۳۵

  آرزو دارم اثرم در معرض دید عموم قرار گیرد

  نفر اول مسابقات نمایشنامه نویسی دانشجویان در بیست و سومین جشنواره قرآن وعترت(ع) معتقد است آثار برگزیده در جشنواره‌های قرآنی باید در معرض دید عموم مردم قرار گیرند تا میوه این جشنواره‌ها به ثمر بنشیند.

 • رضا سلگی ۱۳۹۷-۰۸-۰۶ ۱۰:۰۳

  کاهش هزینه‌ها با حفظ کیفیت برگزاری، بزرگترین ویژگی بیست و سوم جشنواره قرآن و عترت

  دبیر کمیته اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی یکی از مهمترین ویژگی‌های جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت وزارت بهداشت حفظ کیفیت برگزاری جشنواره علی‌رغم کاهش هزینه‌ها دانست و افزود: بر اساس تاکیدات فراوان  معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت‏ در این جشنواره کاهش هزینه در قسمت‌های مختلف بر اساس نگاه اقتصاد مقاومتی دیده شد اما این اقدام کاهشی در کیفیت برگزاری جشنواره ایجاد نکرد که این  موفقیت به عنوان اصلی‌ترین ویژگی این جشنواره محسوب می‌شود.

 • گروه ثامن الائمه ۱۳۹۷-۰۸-۰۱ ۱۱:۰۰

  انتشار عکس ما با بنر شهید کایدخورده خواهر شهید را خوشحال کرد

  محمد حلیچی، عضو گروه تواشیح ثامن الائمه در گفتگو با مفدا گفت: بعد از اینکه عکس ما با بنر شهید کایدخورده در روز اول جشنواره منتشر شد خبرش به دست مادر این شهید بزرگوار رسیده بود و ایشان در تماس تلفنی که با رئیس اداره فرهنگی دانشگاه داشتند گفتند که خواهر این شهید آن روز برای این شهید بی‌قراری کرده بود، اما نشان دادن عکسی که از ما منتشر شد باعث خوشحالی و آرام شدن او شده بود.

 • عثمان طه ۱۳۹۷-۰۷-۲۸ ۱۰:۴۰

  گفت‌وگوی مشروح با عثمان طه استادی که قرآن را با خطش می‌خوانیم، اما او را نمی‌شناسیم/ ایران و زبان فارسی را دوست دارم

  «عثمان‌ طه» نامی است که شاید بسیاری از ما آن را روی جلد قرآن دیده‌ایم و آیات الهی را با خطش خوانده‌ایم اما صاحب این نام را نمی‌شناسیم.

 • دکتر دادخواه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ۱۳۹۷-۰۷-۲۳ ۱۳:۱۹

  معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

  تدبر در قرآن، باعث پرورش عقلانیت انسانها می‌شود

  معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و شرکت کننده در رشته مقاله نویسی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در گروه اساتید گفت: دانشجویان باید در کنار کسب علم و تحصیل، به فعالیت‌های قرآنی نیز بپردازند چرا که تدبر، قرائت و تلاوت قرآن و تفکر در آیات الهی، باعث پرورش عقلانیت انسانها می‌شود.

 • قاری مصری ۱۳۹۷-۰۷-۲۰ ۱۷:۵۲

  قاری ممتاز مصری:

  اهتمام وزارت بهداشت ایران در حوزه قرآن و عترت در جهان بی‌نظیر است

  استاد و قاری ممتاز مصری در حاشیه برگزاری جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، گفت: حقیقتا برای اولین بار است که می‌بینم در وزارت بهداشت یک کشور، مرکز قرآنی دایر است و این اهتمام و توجه در وزارت بهداشت ایران در جهان بی نظیر است.

 • آهنگر ۱۳۹۷-۰۷-۲۰ ۱۷:۳۵

  بعد از مراسم ازدواجم عازم جشنواره قرآن وعترت(ع) شدم

  زهره آهنگر کارمند دانشگاه علوم پزشکی کاشان در گفتگو با مفدا گفت: دومین دوره برگزاری این مسابقات با مراسم ازدواجم مصادف شد و در روز ازدواجم بعد از مراسم عازم جشنواره قرآن وعترت(ع) وزارت بهداشت شدم.

 • آشنافر ۱۳۹۷-۰۷-۲۰ ۱۶:۱۷

  آرامش کادر بیمارستانی در مواجهه با بیماران، با توجه به معنویات میسر می‌شود

  رضوان آشنا فر برگزیده بخش داستان نویسی معتقد است فعالیت در بیمارستان و روبرو شدن با بیمارانی که با امید به شفا وارد بیمارستان می‌شوند کار سختی است و لازم است کادر بیمارستانی آرامش زیادی را در مواجهه با بیماران داشته باشند و این با تمسک به قرآن و اهل بیت میسر می‌شود.

 • مصاحبه بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۳۹۷-۰۷-۱۹ ۱۲:۳۵

  برگزیده رشته نمایشنامه نویسی جشنواره قرآن و عترت:

  هنر بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم متعالی قرآنی و دینی به انسانهاست

  برگزیده رشته نمایشنامه نویسی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی و از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار معتقد است: هنر بهترین ابزار برای انتقال آموزه‌های دینی و قرآنی به نسل جوان بخصوص قشر دانشجو است و از طریق هنر بهتر می‌توان مفاهیم متعالی قرآنی و دینی را به انسانها انتقال داد.

 • کانون ۱۳۹۷-۰۷-۰۴ ۱۳:۱۹

  دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی تشریح کرد؛

  از نشست‌های دانشگاهی تا گرایش اندیشمندان تگزاسی به اسلام

  تیم کانون قرآن و عترت دانشگاه شهید بهشتی متشکل از نخبگان علمی در رشته‌های مختلف پزشکی، مهندسی، علوم پایه و علوم قرآنی؛ یافته‌های تحقیقات میان‌رشته‌ای خود را به زبان‌های دیگر ترجمه و به خارج از کشور نیز ارسال کردند؛ از جمله به یک کالج در تگزاس که در نهایت این پروسه دانشمندان این مرکز را هم تحت تأثیر قرار داد و باعث ترغیب آنان به دین اسلام شد.